Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Devlet Hastanesi HIMSS Stage 6 Sertifikasını Almaya Hak Kazandı

Ayancık Devlet Hastanesi HIMSS Stage 6 Sertifikasını Almaya Hak Kazandı

Ayancık Devlet Hastanesi, dijital hastane çalışmaları kapsamında HIMSS Stage 6 (Health care Information and Management Systems Society -Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu) belgesini alarak, Sinop’ta bu belgeyi alan ilk hastane olmayı başardı.

Sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi niteliğini taşıyan dijital hastane çalışmalarına bir süre önce başlayan Ayancık Devlet Hastanesi HIMSS Stage 6 (Healthcare Information and Management Systems Society) belgesinin alınması için gereken şartları karşılayarak belgeyi almaya hak kazandı. Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, aynı zamanda kağıt ve röntgen filminin fiziki kullanımına gerek duyulmadan tamamen dijital olarak çalışan hastanemizde maliyetleri asgari seviyeye düşürerek, sağlık kayıtlarının güvenilir bir şekilde tutulması, saklanması ve rapor edilmesine imkan sağlayan bu sistem ile teşhis ve hasta işlemleri de hız kazanıyor. Ayrıca Pandemi sürecinde de virüs bulaş riskine neden olan kağıt ve evrak tarz meteryallerin kullanılmıyor olması da başka bir avantaj oluşturmaktadır.

Sağlık İl Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu; “Türkiye’de sayılı hastanede bulunan HIMMS 6 sertifikasına artık Ayancık Devlet Hastanemiz de sahip olmuştur. Sağlık Bakanlığı ve HIMMS Cio ve Avrupa Tele – Tıp Konferansı sonrasında Türkiye’de de uygulanmaya başlanan Dijital Hastane Sertifikasında, Himms 6’ya layık görülen Ayancık Devlet Hastanesi, Sinop’ta bu seviyeye ulaşan ilk hastane olmuştur.Söz konusu belgeyi almak için sağlık tesisimiz de gerekli şartların sağlanmasında emeği geçen hastane yöneticilerimize ve tüm sağlık personellerimize teşekkür ederim.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments