Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Din Görevlileri tarafından "Kutlu Doğum aş'ı" İkram edildi

Ayancık Din Görevlileri tarafından “Kutlu Doğum aş’ı” İkram edildi

14-20 Nisan tarihleri arasında 1989 yılından beri kutlanan “Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri” çerçevesinde Âlemlerin Efendisi, insanlığı Onurlandıran sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)’in Doğumu münasebetiyle 19 Nisan 2013 günü Cuma namazından sonra Ayancık Cumhuriyet meydanında, Ayancık halkına, Ayancık Din Görevlileri tarafından “Kutlu Doğum aş’ı” adıyla yemek ikram edildi. Bunun için tüm Müftülük personeli büyük bir özveriyle katkı sağladı.

Kutlu Doğum etkinlikleri vesilesiyle davete icabet eden Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ak Parti ilçe teşkilatından başkan ve üyeleri, ilçe Emniyet Müdürü, İlçe Savcısı, daire amir ve memurları, mahalle muhtarları ve çok sayıda erkek ve kadın vatandaş katıldı.

Yemeğin ardından İlçe Müftüsü Basri Bektaş, davete icabet edenlere teşekkür ederek genel bir dua yaptı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments