Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Emniyet Müdürlüğünde Pasaport Büro Amirliği Kuruldu

Ayancık Emniyet Müdürlüğünde Pasaport Büro Amirliği Kuruldu

Ayancık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Pasaport Büro Amirliği kuruluş çalışmaları tamamlanmış ve vatandaşlarımızın daha hızlı ve etkin hizmet almalarının sağlanması için faaliyete başlanarak Umuma Mahsus Pasaport Müracaatları (e-pasaport) alınmaya başlanmıştır.

Umuma Mahsus Pasaport alacak olan vatandaşlarımızın işlemleri bundan böyle Sinop iline ya da çevre illere gitmelerine gerek kalmadan Ayancık İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde yapılacaktır. Ayrıca çevre ilçelerde (Türkeli,Güzelkent,Erfelek, v.diğer) bulunan vatandaşlarımız da ilçemizde kurulan Pasaport Büro Amirliğine gelerek işlem yaptırabileceklerdir.

Umuma Mahsus Pasaport (e-pasaport) almak için Müracaatta bulunacak olan vatandaşlarımızın yanlarında mutlaka nüfus cüzdanı aslını bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdan fotokopisi, nüfus kayıt örneği, ehliyet, vb. kimlik türleri ile pasaport müracaatları kabul edilmemektedir. Ayrıca yeni tip pasaportlarda kullanılmakta olan 5 cm. X 5 cm. ebadında, son altı ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf ile müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Ayrıca pasaport süresi kadar harç yatırılması gerektiğinden bu konuda Pasaport Büro Amirliğine müracaat edilmesi gerekmektedir. Pasaport Müracaatlarında parmak izi alındığından vatandaşlarımızdan daha önce parmak izi vermiş olanların belgelerini yanında getirmeleri gerekmektedir. Parmak izi belgesi olan vatandaşlarımızdan tekrar parmak izi alınmamaktadır. Yeni tip pasaport alacak olan vatandaşlarımız İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliğinden ve http://www.epasaport.gov.tr/ internet adresinden ayrıntılı bilgi alabilirler.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments