Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Gazi Stadında tribün ve sosyal tesis yenilemeleri yapıldı

Ayancık Gazi Stadında tribün ve sosyal tesis yenilemeleri yapıldı

Ayancık Gazi Stadyumunda, 500 seyirci kapasiteli bir tribün ile birlikte modern bir sosyal tesisin de yapımı tamamlandı. Yaklaşık 400 bin TL’ye mal olan çalışmalar neticesinde ilçe, Sinop’un en modern stadyumu olma yolunda büyük mesafe almış oldu. Konuyla ilgili bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, gerçekleştirilen çalışmaların uzun uğraşlar sonucu hayata geçirildiğini, alt yapı ve çevre düzenlemelerinin belediye tarafından yürütüldüğünü söyledi. Ergün; “Stadyumumuzda eski tribünlerinin yerine yenisinin yapımı gerçekleşti. Yaklaşık 500 seyirci kapasiteli sportif tribün yapımı tamamlandı. Ayrıca stadyumumuz kale arkasında 4 soyunma odası, bir hakem odası, enerji odası ile iki katlı sosyal bir tesise kavuştu. Üst katında kafeteryası, yönetici odası, protokol odası, toplantı odası ve seyir terasının da yer aldığı prefabrik yapı şeklinde yaklaşık 600 metrekare kapalı alana sahip bir sosyal tesis inşaatı tamamlanmış bulunmakta.

Bu konuda AK Parti Sinop Milletvekilimiz Mehmet Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik’in çok büyük gayret ve yoğun çalışmaları oldu. Yaklaşık 350 bin TL’lik bir ödenek çıkartılarak eylül ayında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihale edilen tesis çalışmaları nihayet sona erdi.  Bu çalışmanın devamında yine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzle birlikte stadyumumuza 500 kapasiteli bir ek tribün daha kazandırmayı hedefliyoruz. Yine şehir stadyumumuzun futbol takımlarına akşam saatlerinde hizmet vermesi için modern bir aydınlatma projesini de takip etmekteyiz. Ümit ediyoruz ki önümüzdeki aylarda bu projeler için de Ankara nezdinde çalışma başlatmış olacağız. Bu tesislerin hayata geçmesinde emeği geçen başta milletvekilimiz Mehmet Ersoy olmak üzere, sayın bakanımız Suat Kılıç’a, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a, bu konuda siyasi desteğini esirgemeyen il başkanımız Cengiz Tokmak’a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ile yakın çalışma arkadaşlarına, İlçe Kaymakamımız Suat Yıldız’a, bu çalışmalar sırasında bize destek veren iş adamlarımızdan Adil Yıldız’a, İlçe Spor ve Gençlik Hizmetleri Müdür Vekilimiz Altan Yücel’e, Ayancık’ta faaliyet gösteren futbol takımları ile sporseverler adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

http://www.ayancik.bel.tr/

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments