Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık İHL. 2011 yılı mezunlar günü ve diploma töreni yapıldı

Ayancık İHL. 2011 yılı mezunlar günü ve diploma töreni yapıldı

Ayancık İmam Hatip Lisesi 31 Temmuz 2011 pazar günü saat 16.00 da okul bahçesinde, yeni mezun olanlar için bir tören düzenledi. Eski ve yeni mezunların buluşmasına vesile olan bu törende eski günler yadedildi ve Ayancık İmam Hatip Lisesi’nin bugüne kadar geçirdiği merhaleler dile getirildi. Ayrıca Okula maddi katkıda bulunan esnaf mensuplarına plaket verilerek teşekkür edildi. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan KÖKSAL, Şube müdürü Murat ALTINDAL, İlçe Müftüsü Basri BEKTAŞ, Sinop Memursen temsilcileri, Ayancık Belediyesi başkan yardımcısı A.Adil AKIN, çok sayıda eski İHL mezunu öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Ayancık İHL. mezunlarından Müftülük memuru Recep Ak’ın sunuculuğunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılışı Ayancık İHL mezunlarından ve Aşağıerkengünez Camii İmam Hatibi H.İbrahim YAMAN, Kur’anı Kerimden bir aşr-ı şerif okuyarak yaptı

Mezunlar adına bu sene okuldan mezun olan Elif ÜNLÜ’ün kısa bir konuşmasından sonra Ayancık İHL. müdürü Aydın YILMAZ konuşma yaparak birtakım açıklamalarda bulundu. Bu sene okulun 107 öğrenciye ulaştığını, çeşitli yarışmalarda okul olarak başarılı çalışmalar yapıldığını, özellikle Ezan okuma yarışmasında geçen yıl Türkiye dereceleri elde edildiğini belirterek bu seneden sonra Ramazan ayına denk geldiği için bir kaç sene bu mezuniyet törenlerine ara verileceğini söyledi.

Törende okula maddi yaedımlarını esirgemeyen esnafımızdan Tuncay YURBAŞ, Cihat KARAKAŞ, Hasan KOÇ, Erkan YAVUZ ve Şeref KANDEMİR’e plaket verildi. Bu arada din görevlisi Halis KANDEMİR “İmam Hatipli” şiirini okudu. İHL.nin emektar hademelerinden Ali YALÇIN’da okulda geçen eski sıkıntılı günleri dile getirdi. Daha sonra Ayancık İmam Hatip Lisesinden 2011 yılında mezun olan öğrencilere diplomaları törenle verildi. Proğramdan sonra da H.İbrahim YAMAN, Mustafa ŞAHİN ve Fikret YAMAN’dan oluşan ilahi grubu ilahilerle ortalığı şenlendirdi.

Tören devam ederken bu arada herkese pilav ve ayran ikram edildi. Güzel bir havada geçen mezuniyet töreni eski mezunların birbirleriyle buluştukları ve nostaljik hatıralarını birbirlerine anlattıkları hoş bir gün oldu.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments