Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık İmam Hatip Lisesi törenle Beyaz Bayrak Aldı

Ayancık İmam Hatip Lisesi törenle Beyaz Bayrak Aldı

Ayancık İmam Hatip Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ‘Beyaz Bayrak Projesi’ kapsamında 18.04.2013 günü yapılan törenle Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

Törene katılarak bir konuşma yapan Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz: “Beyaz Bayrak Projesinin, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi amacıyla yürütülen ve asgari teknik ve hijyenik şartların üzerinde, gıda güvenliği ve hijyen için olağanüstü çaba gösteren okulların ödüllendirilmesini amaçlayan bir ödül ve teşvik projesi olduğunu belirtti.Okullarımızın ve öğrencilerimizin fiziki temizliğinin yanısıra ruhi ve manevi temizliğinin de önemli olduğunu ve tüm gayretlerinin ”iyi insan” yetiştirme üzerine olduğunu belirten Vali Dr. Ahmet Cengiz, Ayancık İmam Hatip Okulunun, yaptığı çalışmalarla bu bayrağı hakettiğini ve bu bayrağın kalıcı olmasını temenni ettiklerini söyledi.

Törene Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Sinop Milli Eğitim Müdürü M.Emin Akkurt, Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Garnizon Komutanı Yzb. Volkan Torun, Emniyet Müdürü Tuncay Pekin, Ayancık Milli Eğitim Müdürü Orhan Köksal, İlçe Müftüsü Basri Bektaş, Ayancık Orman İşletme Müdürü Hakan Çakır ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende, Ayancık Belediyesinin İmam Hatip Lisesi cevre düzenlemelerinde yapmış olduğu katkılardan dolayı Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz tarafından Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün’e ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt tarafından Ayancık Orman İşletme Müdürü Hakan Çakır’a plaket verildi.

Belediye Başkanı Ayhan Ergün de yaptığı konuşmada, çocuklarımızın daha iyi şartlarda öğrenim görmesinin başarıyı artıracağına inandığını belirtirken, hem İmam Hatip Lisesi hem de ilçemizdeki diğer okullara, talepleri doğrultusunda ve belediyemizin imkanları ölçüsünde fiziki yapılarının iyileşmesi hususunda, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinde her zaman destek olduklarını ve bundan sonra da imkanlar nispetinde desteklerinin devam edeceğini belirtti.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments