Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Kaymakamlığı Yeni Binasına Taşındı

Ayancık Kaymakamlığı Yeni Binasına Taşındı

Ayancık’ta önceki yıllarda Askeri Gazino olarak kullanılan ve radarın taşınmasından sonra uzun süredir de metruk bir halde bulunan bina, onarılarak tadilat yapılıp, Hükümet Konağı ek binası olarak 16 Kasım 2012 cuma günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız; ‘‘Ayancık ilçesi yalı mahallesi Hakan Ünsal Caddesinde 489 m2 yüzölçümünde arsa üzerinde bulunan ve mülkiyeti hazineye ait olan 3 katlı bina Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nce, Hükümet Konağı ek binası olarak kullanılmak üzere İç İşleri Bakanlığına tahsis edilmiştir. 1995 yılında yapılan bu bina Askeri Gazino olarak kullanılmış, 15 yıldan beri de metruk halde bulunmakta idi. Hükümet Konağı ek binası olarak kullanılmak üzere imar tadili yapılan binanın onarımı için yaklaşık 300 Bin TL. harcama yapılmıştır.

Onarımı yapılan hizmet binasında Tapu Müdürlüğü, Kadastro Birimi, İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü Büroları ve Kaymakamlık Makamı ve toplantı odaları bulunmaktadır. Ümit ediyorum ki bu bina uzun süre Kaymakamlık Binası olarak hizmet edecektir. Binanın onarılmasında emeği geçenlere ve açılışa katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışa katılan Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz de, “Hükümet Konakları ve Kaymakamlıklar, il ve ilçelerde devleti temsil eden önemli mekânlardır. Bu tür hizmet binaları Hem fiziki yapısı ile hem de kullanımıyla vatandaşlarımızın sıkıntı çekmeden hizmetlerini görebileceği ihtiyaçlarını giderebileceği makamlardır. Bizler vatandaş odaklı hizmeti önemsiyoruz. Memurlarımızın daire müdürlerimizin vatandaşlarımıza güler yüzle onların işini zorlaştıran değil kolaylaştıran bir tarzda hizmet vermelerini önemsiyoruz. Bu hükümet konağı ek binasının uzun yıllar ilçemize insanımıza hizmet etmesini diliyorum. Bu binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek yeni hizmet binası törene katılanlar tarafından gezildi.

Törene, Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Sinop Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy, Sinop il Garnizon Komutanı Jandarma Albay Osman Coşkun, Sinop Ak Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak, Sinop Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Acun, Türkeli İlçe Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İl genel Meclisi Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve daire Amirleri katıldılar.   www.ayancikdogus.com

Önceki İçerikİslam ahlâkı ve ön yargılar
Sonraki İçerik04 Mayıs 1998
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments