Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık kent ormanı açıldı

Ayancık kent ormanı açıldı

Ayancık Belediyesi ile Orman İşletme Müdürlüğü’nün işbirliğinde gerçekleştirilen ve yeniden düzenlenen eski çamlık mevkiinde 10 hektarlık alanı kapsayan “Kent Ormanı” 11 Kasım 2011 günü hizmete açıldı. Yağmurlu bir hava olması nedeniyle, eskiden misafirhane olarak kullanılan kır kahvesindeki açılışa İlçe Kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Orman İşletme Müdürü Hakan Çakır ile işletme müdürlüğü yetkilileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından, Ankara’daki Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen toplu açılış töreniyle, aralarında Ayancık Kent Ormanı’nın da bulunduğu 111 tesisin açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından telekonferans yoluyla yapıldı.

Ayancık kereste fabrikası eski misafirhanesi ve yangın kulesi ile birlikte çamlık, baştan aşağı yeniden dizayn edildi. Açılışla birlikte ilçe yakınlarındaki Fatsa Tepesi denilen bölge dahil, halkın orman içerisinde dilediği gibi eğlenebileceği, dinlenebileceği ve pikniğini yapabileceği, içerisinde kır kahvesi, seyir terasları, kros, koşu ve tırmanma alanları ile oyun alanlarının olduğu bir proje olarak hayata geçmiş oldu.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments