Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Merkez camiinin iç tezyinatı yapıldı

Ayancık Merkez camiinin iç tezyinatı yapıldı

Ayancık Merkez Camileri Derneği yönetiminin müsaadesiyle, Müftülüğün desteği, imam ve cemaatin gayretleriyle Ayancık Merkez camii iç tezyinatı, hat ve süslemeleri yapıldı. Yaklaşık bir aylık bir sürede gerçekleşen çalışmalar Taşdelen İnşaat ve Dekorasyon şirketince yürütüldü. Nakkaş işleri Yozgatlı Hüseyin Taşdelen ustanın titiz çalışmasının eseri.

Camiye gelen cemaat, ilgiyle takip ettiği çalışmalardan memnun. Şimdiye kadar dümdüz olan duvarlar, hat ve süslemelerden sonra büyük camilerden birindeymiş gibi bir hava veriyor. Bu çalışmalardan çok daha önce de Köprübaşı camiinin yıpranan hat ve tezyinatı, Cami Derneğinin getirttiği başka ustalarla yenilenmişti. Ayancık’ta güzel şeyler oluyor.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments