Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Müftülüğü ve T. Diyanet Vakfı tarafından muhtaçlara yardım dağıtıldı

Ayancık Müftülüğü ve T. Diyanet Vakfı tarafından muhtaçlara yardım dağıtıldı

Türkiye Diyanet Vakfı Ayancık Şubesi, kendisine emanet edilen zekat ve fitreleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Müftülüğe gelerek makbuz karşılığında, vekaleten teslim edilen zekatlar, Vakfın zekat hesabında tutularak yıl içinde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine Türkiye Diyanet Vakfı Ayancık Şubesi temsilcileri ve Vakıf Gönüllülerince gıda kolisi veya nakit olarak ulaştırılmaktadır. Ramazan ayı bunun için bir fırsattır.
Din görevlisi vakıf Gönüllüleri yaptıkları açıklamada şunarı ifade ettiler; “Bizleri kimi zaman meraklı minikler karşılıyor hanelerin kapılarında ve onlara özel ikramlar da unutulmuyor tabii yardım sırasında. Annelerin duaları elbette ve öncelikle bu yardımı yapan hayırseverler için. Bu mutlu anı bize yaşatan hayırsever vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler.”

Bilindiği gibi Zekat, ihtiyaç sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesine katkı sağlarken zengin ve fakir arasındaki sevgi bağının tesis edilmesine de yardımcı olan farz bir ibadettir. Ancak, belli miktardaki zenginliğe ulaşanlar için Farz olan bu mali ibadeti ifa edebilmek için; Kişinin zekat mükellefiyetinin olup olmadığının tespit edilmesi, verilmesi gereken miktarın doğru hesaplanması, zekat alabilmesi dinen mümkün olan kişilere verilmesi gibi hususlar büyük önem arz etmektedir.

Bütün bunları öğrenmek için müftülükler her zaman hizmet vermekte vatandaşlara yardımcı olmaktadır.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments