Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Müftülüğünde Evliliğe ilk Adım Semineri yapıldı

Ayancık Müftülüğünde Evliliğe ilk Adım Semineri yapıldı

Ayancık ilçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından ilçemizde ilk olmak üzere nişanlı ve evli çiftlere yönelik “evliliğe ilk adım semineri” düzenlendi. Seminer Çevrimiçi olarak yapıldı. Seminerlere 3’ü nişanlı, 19’u evli toplam 22 kişi katıldı. Seminer konuları Diyanet işleri Başkanlığı tarafından hazırlandı ve sunumları il Müftülüğü vaizleri Şaban Keseci, Fatih Ünlü, Birol Demirci,Hatice Çakmak ve Ayancık ilçe vaizi Esma Ak tarafından yapıldı.

Seminerler şu başlıklardan oluşuyor:
-Evlilik; Ahirete uzanan birliktelik
-Nikah ve sorumluluk
-Ailede iffet ve mahremiyet
-Ailenin iletişim dili
-Çocuklarla şenlenen yuvalar
-Çevre bilinci ve tüketim ahlakı
-Yuvamız merhamet ocağı olsun
-Evlilikle büyüyen ailem

Seminere katılan çiftler yapılan sunumlardan çok istifade ettiklerini belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler. Seminere katılanlara ilçe Müftüsü Ömer Faruk Kıvrak ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu koordinatörü Esma Ak tarafından katılım belgeleri ve kitap takdim edildi. İlçe Müftülüğü seminerlerin devam edeceğini, Facebook sayfasından yapılan duyurularla tarih ve saat bilgilerine ulaşabileceğini ve katılmak için şahsen ya da telefonla Müftülüğe müracaat edilebileceğini açıkladı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments