Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Polisinin başarısı

Ayancık Polisinin başarısı

02.03.2011 günü İlçemiz Yalı Mahallesinde 83 yaşındaki yaşlı bir kadının evinde yalnız olduğu bir anda, kiralık ev bakma bahanesi ile eve gelen iki kişinin, kadının el ve ayaklarını bağlayıp, kolunda takılı dört adet bileziğini gasp ettikleri, bunun üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından başarılı bir operasyon neticesinde 07.03.2011 günü olaydan 5 gün sonra gaspçıların yakalandığı bildirildi. Yakalanan kişiler Ayancık Cumhuriyet Savcılığında yapılan ilk sorgularının ardından Tutuklanma talebi ile sevk edildikleri Ayancık Sulh Ceza Mahkemesinin kararı ile tutuklanarak Sinop Cezaevine gönderildi.

02.03.2011 günü saat 08.45 sıralarında İlçemiz Yalı Mahallesinde meydana gelen, 83 yaşındaki yaşlı bayanın, evinde yalnız olduğu bir anda, kiralık ev bakma bahanesi ile ikametine gelen kimliği meçhul iki erkek şahıs tarafından, su isteyerek, su getirmek için arkasını dönen mağdurenin arkasından saldırarak gözlerini, Boynunu, ellerini ve ayaklarını koli bantları ile bağlayıp, kolunda takılı dört adet bileziğini çıkartarak gasp eden, kimliği meçhul iki erkek şahıs ile ilgili Mağdure tarafından verilen eşkaller üzerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak başlatılan çalışmalarda; İlçe genelinde bütün güvenlik kamera kayıtları alınarak, olayın meydana geldiği Cadde ve Sokak ile çevresinde yapılan araştırmada, olay tarihinde saat 08.30 sıralarında mağdurenin evine yakın bir yerde, plakası alınamayan Buz mavisi renkli Lada Samara marka aracın çalışır vaziyette içerisinde şüpheli bir şahsın beklediği bilgisi üzerine, mağdurenin verdiği eşkaller ve Mavi renkli Lada Samara marka araç üzerinde yoğunlaşılarak yapılan araştırmada, kamera kayıtlarından da faydalanılarak, mağdur enin ikametine yakın bir yerde ikamet eden şüpheli H.K. tarafından kullanılan 34 plakalı mavi renkli Lada Samara marka bir araç olduğu ve şüpheli H.K.’ nın verilen eşgallerden birine birebir benzediği, olay günü, olay saatine yakın bir saatte mağdur enin ikametine yakın bir yerde aracının bulunduğu tespit edilerek, şüpheli H.K. ve aracı ile ilgili başlatılan araştırma sonucunda şüpheli H.K. ve suç ortağı olduğu tespit edilen ve aynı zamanda H.K.’nin amcasının oğlu olan diğer şüpheli U.K. ile birlikte 07.03.2011 günü olaydan 5 gün sonra yapılan yoğun çalışmalar neticesinde yakalanmışlar ve mağdure tarafından teşhis edilmişlerdir. Ayrıca adı geçen Şüpheli H.K. ile amcasının oğlu U.K. alınan ifadelerinde suçlarını itiraf etmişlerdir.

Olay ile ilgili yakalanan Şüpheliler 08.03.2011 günü mevcutlu olarak gönderildikleri Ayancık Cumhuriyet Savcılığında yapılan ilk sorgularının ardından Tutuklanma talebi ile sevk edildikleri Ayancık Sulh Ceza Mahkemesinin kararı ile tutuklanarak Sinop Cezaevine gönderilmişlerdir.   (kaynak: www.ayancikdogus.com)  

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments