Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Stadının tribünü yenileniyor

Ayancık Stadının tribünü yenileniyor

Ayancık Gazi Stadyumu’nda belediye tarafından gerçekleştirilen ve 450 bin TL’ye mal olan yenileme çalışmaları ardından, şimdi de stadyumun tribünleri sil baştan yenileniyor. Üzeri kapatılacak ve yeni koltuklarla donatılacak olan tribünlerin karşısına, 300 kişilik ilave bir tribün de yapılıyor.

Ayancık’ın yıllardır özlemini çektiği, gençleri ve çocukların futbol oynayabileceği, spor yapabileceği modern bir alana kavuştuğunu belirten Belediye Başkanı Ayhan Ergün, spora ve sporcuya yatırımda parasal rakamları teferruat olarak gördüklerini söyledi. Stadyumun yeni yapılan çalışmalar ile çok farklı bir estetiğe kavuşması yanında, sporcu ve sporseverlerin standartlara uygun ve daha kaliteli bir spor kompleksine kavuşacağını kaydeden Ayhan Ergün, “Spora yapmış olduğumuz yatırımlara dur durak vermeden devam ediyoruz.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz futbol sahamızın çimlendirme çalışmalarından sonra, şimdi de stadyum etrafında ve tribününde yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Söz konusu alanın Gençlik ve Spor Bakanlığı imkanlarıyla 14 bin TL’lik bir ödeneği vardı. Biz şu anda bu ödeneği neredeyse üçe katlayarak komple tribünümüzün üzerini kapatmanın yanında, tribünlerin koltuklarını değiştiriyor ve soyunma odalarından, duş odalarına, tuvaletlerinden kapılarına kadar komple bu alanı yeniliyoruz. Yılbaşına kadar tribünlerimiz modernize edilmiş olacak. Böylece, yağmurdan yağıştan, yazında güneşten ilçe halkımızı koruyacak bir tribün yapmış olacağız. Şu anki tribünümüzün kapanması ve revize edilmesi yaklaşık 80 bin TL’ye mal olacak. Biz spora ve sporcuya yatırımda rakamsal değerlere önem vermiyoruz. Yeterki ihtiyaç giderilsin. Ayancık’ta yaparsak en iyisini ve kalitelisini yapalım diye düşünüyoruz ve o istikamette hareket ediyoruz” dedi.

Mevcut tribünlere ilave tribünlerin yapılacağını kaydeden Ayhan Ergün, “Buradan ilçe halkımıza bir müjde vermek istiyorum. Şu anda Gençlik ve Spor Bakanlığı imkanlarıyla 30 bin TL’lik bir ödenek çıkarttık. Mevcut tribünlerin karşısına seyyar tribünler yapmayı planlıyoruz. Bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. Yaklaşık 300 kişilik ek tribünü de mevcut tribünün karşısına monte etmiş olacağız ve böylece seyirci kapasitemizi arttıracağız.

Biz ilçemizdeki üç futbol takımına da hedef gösterdik. En az birinin ‘Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele etmesini arzu ediyoruz. Biz gençlerimize, kulüplerimize her konuda destek olmanın gayreti içerisindeyiz. Yeter ki onlar sporu kardeşçe sürdürebilsinler” diye konuştu.       Kaynak: www.ayancik.bel.tr 

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments