Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Başarılı Çalışmaları

Ayancık Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Başarılı Çalışmaları

Milli Eğitim Bakanlığı’nın organize ettiği 2009-2010 Proje Tabanlı Beceri Yarışmasına Ayancık Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Elektrik-Elektronik ve Otomasyon alanında yapmış oldukları “AKILLI KALORİFER “ projesi ile katıldı. Sinop merkez ve ilçelerinde bulunan Mesleki Eğitim Kurumlarından öğrenci projelerinin katıldığı yarışma bu yıl oldukça çekişmeli geçti.

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği Proje Tabanlı Beceri Yarışması Kapsamında 18.02.2010 Tarihinde yapılan, Sinop merkez ve ilçelerinde bulunan Mesleki Eğitim Kurumlarından öğrenci projelerinin katıldığı yarışma bu yıl oldukça çekişmeli geçti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın organize ettiği 2009-2010 Proje Tabanlı Beceri Yarışmasına okulumuz öğrencileri Elektrik-Elektronik ve Otomasyon alanında yapmış oldukları “AKILLI KALORİFER “ projesi ile katıldı.

Yapılan değerlendirmede Ayancık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi alan öğretmeni Uğur ÇANKAYA’nın danışmanlık ettiği ve Mehmet ÖZDEMİR, Uğur ÖZTÜRK, Samet ÖZTÜRK, Enes ÜNAL ve Kübra KARAKURT adlı öğrencilerimizin oluşturduğu proje il birincisi oldu.

Ayancık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi; Sinop, Ordu, Giresun, Çorum, Trabzon, Samsun, Erzurum, Amasya il birincilerinin katıldığı ve 72 projenin yarıştığı bölge yarışmasında Elektrik Elektronik Otomasyon dalında bölge üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu Başarlarından dolayı başta Okul Müdürü olmak üzere, proje danışman öğretmeni ve öğrencilerimizi kutluyoruz. (Kaynak: http://www.ayancik.gov.tr/)

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments