Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık’lı Din Görevlileri, İnebolu’da “Çanakkale’ye Vefa” gecesi düzenledi

Ayancık’lı Din Görevlileri, İnebolu’da “Çanakkale’ye Vefa” gecesi düzenledi

İnebolu Kaymakamlığının daveti üzerine Ayancık Müftülüğü Din Görevlileri tarafından 18 Mart 2013 Pazartesi akşamı saat 20:00 da İnebolu Belediye Düğün Salonunda, “Çanakkale’ye Vefa” adlı bir program sergilendi. İnebolu halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan program için 750 kişilik Belediye düğün salonu yetersiz kaldı.

Ayancık Müftülüğünde görevli Din Görevlileri; Mustafa YILDIZ, Kemal Gazi ÖZTÜRK, Seyfi ÖZTÜRK, Sefer KIRBACI, Nurettin KUMANDAŞ, Fatih DEMİREL, İrfan SAYAL, Abdurrahman YATĞIN ve Cafer ESEN’den oluşan bir ekip tarafından hazırlanıp sunulan programa, başta İnebolu Kaymakamı Gökhan GÖRGÜLÜARSLAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ümit ÖZKAN, Ayancık Müftüsü Basri BEKTAŞ, İnebolu Malmüdürü Cemal YILDIZ, İnebolu Müfütüsü Mehmet UZUN, İnebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YAŞAR ve Şube Müdürü Sedat ÜNAL olmak üzere, kurumların daire amir ve memurları, siyasi parti temsilcileri, sendika temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ecdadımızın Çanakkalede yazdığı destanı adeta İnebolu halkına tekrar yaşatan programda duygusal anlar yaşandı.

Özellikle İrfan SAYAL’ın mükemmel sunumu ve program sonunda okuduğu İstiklal Marşı ile Seyfi ÖZTÜRK’ün okuduğu MAKBER, göz yaşlarıyla izlendi. İnebolu halkının büyük beğenisini kazanan programın son bölümünde, Hüseyinbey Köyü Çukur Mahallesi İmam Hatibi Mustafa YILDIZ ile Kozsökü Köyü Camii İmam-Hatibi Abdurrahman YATĞIN’ın birlikte oynadıkları tek perdelik “Anzaklı Ömer” piyesi ise ilgiyle izlendi.

İnebolu Kaymakamı Gökhan GÖRGÜLÜARSLAN, programın sonunda sahneye çıkarak yaptığı konuşmada, Ayancık Müftülüğü personelinin bu çalışmaya gönlünü verdiğini belirterek, ”Ecdadımızın eline su dökebilmemiz mümkün değil. Ancak, din görevlilerimiz, bu programla ecdadımızın hatırlanması konusunda çok büyük bir görevi ifa ediyorlar, kendilerini gönülden kutluyorum, Ayancık Kaymakamlığına ve Ayancık Müftülüğümüze de çok teşekkür ediyorum” diyerek tüm program ekibini sahnede tek tek tebrik edip, başta Ayancık Müftüsü Basri BEKTAŞ olmak üzere tüm program ekibine hediyeler verdi.

Yoğun ilgi ve beğeni toplayan “Çanakkale’ye Vefa” adlı program İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi üzerine 19 Mart 2013 Salı günü saat 13:30 da, bu defa da İnebolu’da eğitim gören lise öğrencileri için tekrar edildi.

SeSiÖz
Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardım, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu site ismi olarak benimsedim. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadım. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments