Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'ta 2011 yılı hacılarına uğurlama merasimi yapıldı

Ayancık’ta 2011 yılı hacılarına uğurlama merasimi yapıldı

10 Ekim 2011 pazartesi günü Ayancık Merkez Camiinde hacı uğurlama merasimi yapıldı. Saat 12.00’de başlayan programa katılım gerçekten güzeldi. Halkın rağbet ettiği ve duygulanarak dinlediği güzel sesli Din Görevlileri, ilahilerle ve kasidelerle hoş sadalar bıraktı. Ayancık Müftüsü Basri BEKTAŞ da bir konuşma yaparak, Hacda nelere dikkat etmek lazım, nasıl bir duygu içinde olmalı, neler yapmalı gibi konulara değindi. Daha sonra Ayancık’tan bu sene Hacca giden hacı adaylarıyla vedalaşma ve hak-hukuk helal edilmesi faslı yapıldı. Ayancık’tan giden ilk grup 13 Ekimde Çarşamba havaalanından Cidde’ye hareket etti. Bu sene yeni yazılan 39 kişi ve eski kayıtların yenilemesiyle toplam 138 kişi Hacca müracaat etmiş oldu. Bu müracaatların içinden kur’ada kazanan 11 kişi Hacca gitmeye hak kazandı.

İlçe Müftülüğünden de görevli olarak İmam Hatip Yahya AVCI, kafile grup başkanı olarak ve Şuayip ŞEKER, ayniyat görevlisi olarak Hacca gittiler. Hacılarımızı tebrik eder, hayırlısıyla gidip gelmelerini dileriz.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments