Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık’ta Foto Safari

Ayancık’ta Foto Safari

5 Haziran 2011 Pazar günü Ayancık Belediyesi, Ayancık Avcılar ve Doğa Sporları Derneği ve Ayancık Off-Road grubunun birlikte düzenlediği foto Safari gezisi okullardan katılan öğrenciler ile birlikte renkli geçti.

İlçemizdeki mevcut okullardan 35 öğrenci 15 adet off-road araçlarıyla Ayancık Avcılar ve Doğa Sporları Derneği’nin nezaretinde sabah saat 9 da cumhuriyet meydanından hareket ederek İnaltı kanyonları, Kızılcakaya, İnaltı Köklen mahallesi, İnaltı mağarası, Karlık yaylası, Saray gölü, Karlık mağarası ve Akgöl güzergahı üzerinden Ayancık’ta son buldu.

Muhteşem doğa güzellikleri, öğrenciler ve diğer katılımcılar tarafından yüzlerce fotoğraf karesine yansıtıldı. 1680 Rakımlı Karlık Saray gölü kenarında piknik yapıldı, mangallar yakıldı. Yine Karlık mağarasındaki kar görenleri şaşkına çevirdi.

Ayrıca organizasyonun içinde sadece öğrencilerin katılabildiği EN GÜZEL DOĞA FOTOĞRAFLARI YARIŞMASI yapıldı. Fotoğraf yarışmasında birinci Ticaret Meslek Lisesi’nden Uğur YAYLA, İkinci Atatürk Anadolu Lisesi’nden Ahmet Can AKYOL, üçüncü ise Ayancık Lisesi’nden Mustafa DEMİRTAŞ oldu.

Renkli geçen gezi sonunda; “amaçlarının gençlere doğa sevgisini aşılamak ve ilçemizin bilinmeyen güzelliklerini insanlara yansıtabilmek olduğunu” belirten Avcılar ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Hasan YILDIZ, bu tür organizasyonların Belediyemizin de desteğiyle süreceğini ve turizme de katkı sağlayacağını belirtti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri ise Ayancık Belediyesi tarafından Ayancık Festivali proğramı kapsamında takdim edilecektir.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments