Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'ta Önder derneği tarafından Kitap Kahve salonu açıldı

Ayancık’ta Önder derneği tarafından Kitap Kahve salonu açıldı

Ayancık’ta, Ayancık ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından, Gençlik Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programının desteğiyle oluşturulan”Önder Kitap Kahve”Ak Parti Millet Vekili Dr. Nazım Maviş tarafından açıldı.

02.03.2019 günü yapılan programa Sinop Önder başkanı Osman Aksu, İl milli eğitim müdür yardımcıları Mustafa Aslan ve Davut Kaya, Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Yüksel Sandalcı, Sinop aile ve Sosyal Politikalar il müdür yardımcısı Harun Köksalan Cihannüma derneği il temsilcisi Mustafa Çilesiz, Ak parti ilçe başkanı Haluk Taşkan, Ak parti Belediye başkan adayı Recep Ak, Ayancık MYO müdürü Recep Aykan, MYO müdür yardımcısı Şemsettin Uluçam ve vatandaşlar katıldı.

Ayancık Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mustafa Şahin yaptığı açılış konuşmasında; “Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018/2 çağrı kapsamında yaptığımız “Kitap Kahve ve Güzel Ülkemi Tanıyorum Projesiyle” hayata geçirdiğimiz Önder Kitap Kahvemiz 3500 kitapla Ayancıklı öğrencilerimizin, halkımızın hizmetine sunduk. Kitap Kahvemizde öğrencilerimiz kitap okuyorlar, ücretsiz çay, kahve, kek, börek, çorba vs. İkramlarımızı yapıyoruz. Ödünç kitap veriyoruz. Kitap değerlendirmeleri yapıyoruz. Burada en çok kitap okuyan, etkinliklere katılan öğrencilerimize puan veriyoruz. Yaz aylarında en çok puan toplayan öğrencilerimizi ülkemizin çeşitli bölgelerine çadır kamp ve gezilerle ödüllendireceğiz. Projede emeği geçen Proje Koordinatörümüz Ahmet Kahyaoğlu’na, desteklerini esirgemeyen Ayancık Belediye Başkanımız Arslan Özdemir’e ve hayır sever insanlarımıza, bizlere burada gönüllü olarak yardımcı olan öğrencilerimize ayrıca büyük desteklerinden dolayı Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Ak Parti Milletvekili Dr. Nazım Maviş ise yaptığı konuşmasında, “Ayancık için güzel bir mekan olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayancıklılara hayırlı olsun. “dedi.

Proje Koordinatörü Ahmet Kahyaoğlu: ” 2018/2 çağrı kapsamında Ayancık Önder İmam Hatipliler derneğine yaptığımız projeyle Gençlik Spor Bakanlığımızın desteğiyle oluşturduğumuz Önder Kitap Kahvemizi bugün resmi açılışını yaptık. Tüm Ayancıklılara hayırlı olsun.” Dedi.

 

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments