Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'ta selde kaybolan 6 kişi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Ayancık’ta selde kaybolan 6 kişi için gıyabi cenaze namazı kılındı

11 Ağustos 2021 de Ayancık’ta meydana gelen sel felaketinde kaybolan ve naaşı bulunamayan 6 kişi için gıyabi cenaze namazı kılındı. 03.11.2021 Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Sahil camii avlusunda kılınan cenaze namazına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Şimdiye kadar cenazesine ulaşılamayan 6 kişinin gıyabi cenaze namazı için Ayancık Sahil Camiinde toplanan kalabalık bir cemaate namaz öncesi bir konuşma yapan Sinop Müftüsü Mustafa Düzgüney, şunları söyledi:

“Bölgemiz büyük bir acı yaşadı. Üzüntümüz çok büyük. Kayıplarımız oldu maalesef. Aramalar devam ediyor. Ancak, son olarak İslami ve insanî görevimizi yapmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Nebî sllallahü aleyhi vesellem Peygamber Efendimiz, gıyabî cenaze namazı kıldırmıştır. Ashabı da arkasında saf olmuştur. Bizler de bu kez, O’nun ümmeti olarak, kaybettiğimiz çok yakınlarımız, dostlarımız, akrabalarımız için en son İslâmi görevimizi yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Cenabı Hak kendilerine rahmetiyle merhametiyle muamele edecektir, inşallah, Efendimiz S.A.V.in livâül hamd sancağının altında haşr ve cem olacaklardır. Rabbim bizleri de Efendimiz s.a.v.in yanında haşr ve cem olanlardan eylesin. Şimdi toplu olarak, halen kayıp olan bu kardeşlerimizden dünyadan ahirete müteallik hak ve hukunuzu helal etmenizi sizlerden istirham edeceğim. Daha sonra Kur’an Kurslarımızda öğrenci hafız kardeşlerden hatim duaları okuttuk. Onlarla birlikte tek tek namazlarını kıldıktan sonra duamızla bu son görevimizi yapmış olacağız. Merhum Faruk Adak, merhum Hayrettin Demirbaş, merhum Alperen Demirbaş, merhume Melike Demirkol, merhum Muhammet Demirkol, merhum Şükrü Özdemir. Bu kardeşlerimize âhirete müteallik olan hak ve hukukunuzu helal ediniz. HELAL OLSUN! Lütfen helal ediniz. HELAL OLSUN! Lütfen helal ediniz. HELAL OLSUN! Rabbim, helalliğinizi ve şahitliğinizi kabul eylesin. ÂMÎN.”

Daha sonra  Sinop Müftüsü Mustafa Düzgüney’in imametinde her biri için ayrı ayrı gıyabî cenaze namazı kılındı. Namazdan önce camide okunan Yâ-Sîn ve Kur’an Kursundaki öğrenciler tarafından okunan hatimlerle, hayatını kaybedenlere dua edildi. Namazdan sonra, oraya gelenlere sevabına lokma tatlısı dağıtıldı.

Gıyabi cenaze namazına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Ayancık Kaymakamı İsmail Pendik, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Sinop Müftüsü Mustafa Düzgüney, Ayancık Müftüsü Ömer Faruk Kıvrak ile çok sayıda kişi katıldı. Namazdan sonra İçişleri Bakanı Soylu, cami avlusunda kayıp yakınları ve acılı ailelerle görüştü, vatandaşların sıkıntılarını ve taleplerini dinledi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments