Cuma, Aralık 2, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'ta yeni yapılan Beşiktaş camii ibadete açıldı

Ayancık’ta yeni yapılan Beşiktaş camii ibadete açıldı

Ayancık’ta “Merkez Camii Yaptırma ve Camileri Yaşatma Derneği” tarafından yapımı 2014 yılında başlatılan, hayırsever vatandaşlarımız ve Türkiye Diyanet Vakfının katkılarıyla bitirilen, başlangıcından bitimine kadar 88 yaşındaki Dernek Başkanı Salim Acar’ın çalışmaları bizzat yürüttüğü Beşiktaş Camii 1 nisan 2022 Cuma günü törenle ibadete açıldı.

Açılış programına; Sinop Valisi Ömer Karaömeroğlu, Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ferhat Kuran, il Emniyet Müdürü Cahit Şahin, Diyanet işleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Üyesi idris Bozkurt, Sinop il Müftüsü Mustafa Düzgüney, Ayancık Kaymakamı İsmail Pendik, Kaymakam Refiki Emrullah Doğru, Ayancık Müftüsü Ömer Faruk Kıvrak, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Samsun Belediyesi Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayhan Ergün, ilçe Emniyet Müdürü Muhammet Kaddafi Yiğit, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman Ermiş, MHP Sinop il Başkanı Hikmet Çınar ve vatandaşlar katıldılar.

Proğram saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Sinop Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Yusuf Sözen’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sinop Müftüsü Mustafa Düzgüney, Sinop AkParti milletvekili Nazım Maviş ve Sinop Valisi Ömer Karaömeroğlu birer konuşma yaptılar. Daha sonra Ayancık Merkez Camii Yaptırma ve Camileri Yaşatma Derneği başkanı Salim Acar’a Sinop Valisi Ömer Karaömeroğlu ve Diyanet işleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Üyesi idris Bozkurt tarafından camii yapımındaki hizmetlerinden dolayı bir teşekkür plâketi takdimi edildi. Ardından yapılan dualar eşliğinde kesilen kurdele ile Beşiktaş Camii ibadete açıldı.

Protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesinin kesimi ile sona eren açılış programının ardından, Ayancık halkının da katılımları ile Beşiktaş Camiinde ilk Cuma namazı eda edildi. Cuma namazı öncesinde DİB Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt vaaz kürsüsünden cemaate hitap ederken Cuma namazını ise İl Müftüsü Mustafa Düzgüney kıldırdı. Cuma Namazı sonrasında Ayancık Belediyesi kültür hizmetleri ekipleri tarafından protokol üyelerine ve vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments