Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'tan 45 kişi Umreye gitti

Ayancık’tan 45 kişi Umreye gitti

19.03.2013 Salı günü akşamı Köprübaşı camiinde Umreye gidecek olanlar için bir uğurlama merasimi düzenlendi. Çoğunluğu Ayancık Müftülüğü Kur’an Kursunda öğrenci olan bayanlardan sekizi eşiyle olmak üzere 45 kişi, grup görevlisi olarak başlarında Kur’an Kursu öğreticisi Esma Ak ile birlikte 20 günlük Umreye gittiler.

Akşam namazı ile yatsı namazı arasında köprübaşı camiinde ilçe müftülüğünün ilahi ekibi tarafından bir proğram icra edilerek, hac ilahileri ve kasidelerle, tekbir ve salâvatlarla vakit değerlendirildi. İlçe Müftüsü Basri Bektaş’ın kısa bir konuşması ve namazın ardından yaptığı duadan sonra cami önünde bekleyen otobüse geçen Umreciler, oldukça kalabalık olan yakınları ve sevenleri tarafından tekbirlerle Samsun-Çarşamba havaalanına uğurlandılar.

Umreciler 11 martta dönüş yapacaklar. Hayırlı yolculuklar dileriz.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments