Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Belediyesinden Teknolojiye Dev Yatırım

Ayancık Belediyesinden Teknolojiye Dev Yatırım

Ayancık Belediyesi e-devlet yolunda ilk adımı attı. Ayancık Belediyesi, kâğıt israfını önlemek, çevreci belediyeciliğinin gereği ve evrakların uzun ömürlü saklanabilmesi için dijital arşiv programı satın alınarak dijital ortama geçiyor. Belediyedeki yeni gelen ve arşivdeki bütün evraklar, taranarak bilgisayar ortamına aktarılacak. Belediye meclis toplantı salonunda yapılan ve firma yetkilisi tarafından verilen dijital arşiv ve e-imza seminerine Belediye Başkan Yardımcısı, Birim Müdürleri ve çalışanları katılırken, izlenmesi gereken süreç hakkında katılımcılara bilgiler verildi ve gelen sorularda yine firma yetkilisi tarafından cevaplandı.

Ayancık Belediyesi Bilgi işlem servisinden alınan bilgiye göre, ilçe halkına daha iyi hizmet verebilmek adına bilgisayarların bakım, onarım ve değişikliklerin yapıldığı, akıllı koridor tarayıcı sistemlerini hizmete geçildiği, belediye web sitemizin yenileme çalışmalarında sona gelindiğini, belediye web sitesi üzerinden artık kredi kartı ile borç sorgulamasının yapılacağı bilgisi verildi.

 

Konuyla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Ayhan Ergün, “Modern belediyecilik hizmetlerinde önemli bir atılım olan bu sistemle birlikte evrakta tahribat, değişme, kaybolma gibi olumsuzluklar ortadan kalkacak. Kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, hesap verebilirlik ve şeffaflık anlayışı çerçevesinde, bundan sonraki süreçte de kurum içi ve kurum dışı tüm yazışmalar elektronik ortamda e-imza ile yapılacaktır. Belediyemizdeki tüm birimlerde uygulanan dijital arşivleme sistemiyle istenilen her belge anında bulunarak işleme alınacak ve vatandaşlarımız bekletilmeden işlemleri tamamlanacaktır’ diye konuştu.

-Kaynak: www.ayancik.bel.tr-

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments