Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Cumhuriyet Meydanı yeniden düzenleniyor

Ayancık Cumhuriyet Meydanı yeniden düzenleniyor

Ayancık Belediyesi tarafından yapımı planlanmış olan Cumhuriyet Meydanı Projesi çalışmaları devam ediyor. Meydanda çeşitli cins ve boyda 30’a yakın ağaç dikildi. Oturma yerleri hazırlandı.

Çalışma hakkında bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, ilçenin kısa süre içerisinde yeni ve modern bir meydana kavuşmuş olacağını söyledi. Ayhan Ergün, “Belediyemizin başlatmış olduğu çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nın hem bir dinlenme, hem de bir tören alanına dönüştürülmesi için gerçekleştirilen projemiz kısa süre sonra hayata geçecek. İçerisinde su oyunlarıyla görsel bir şov sunacak olan havuzları, oturma bankları ve ağaçlandırmalarla renklendireceğimiz projemizi 10.05.2013 tarihi itibarıyla çalışmalara başlayarak yaz gelmeden de hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Yeniden düzenlenen meydan projesi kapsamında hem milli ve hem de dini bayramların düzenlenebildiği, Atatürk büstünün de olduğu bir alanı hizmete sokmuş olacağız” diye konuştu.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments