Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık İHL 2014 yılı Birlik ve Dayanışma günü düzenlendi

Ayancık İHL 2014 yılı Birlik ve Dayanışma günü düzenlendi

 

AYİMMDER derneği tarafından, Ayancık İmama Hatip Lisesi mezun ve mensuplarının katıldığı “Birlik ve Dayanışma Günü” faaliyet proğramı 30 Temmuz 2014 çarşamba günü 15.30 da İmam Hatip Okulu bahçesinde düzenlendi. Proğrama Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Altındal, Ayancık İHL eski müdürü ve Sinop Merkez Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Aydın Yılmaz, Eski Ayancık Müftüsü Mehmet Karaman, Eyüp Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Hasan Karaman, Eski Ayancık İHL Müdürü Hamdi Kınal ve çoğunlukla eski öğrencilerin yer aldığı kadın ve erkek çok sayıda misafir katıldı.

Proğram, Ortalık köyü camii İmam Hatibi Murat Demir’in sunuculuğunda başladı. İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından Çamyayla Köyü Çay Mahahallesi camii İmam Hatibi Hümmet Vural tarafından Kur’anı Kerim okundu. Mustafa Şahin, Fikret Yaman Ve Murat Demirden oluşan ilahi korosu ilahiler sundu. Daha sonra AYİMMDER derneği başkanı ve Ortaerkengünez Camii İmam Hatibi Mustafa Şahin, derneğin faaliyetleri ve amacı hakkında konuşarak bilgi verdi. Ardından Sinop Merkez Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ve eski Ayancık İHL müdürü Aydın Yılmaz’ın konuşması vardı. Daha sonra sırayla eski mezunlardan bir öğrenci, eski İHL müdürlerinden Hamdi Kınal, Şahin Kalafat, Selahattin Kaya ve Belediye Başkanı Ayhan Ergün de kısa birer konuşma yaptılar. Sonra da derneğe yaptıkları katkılarından dolayı Kamil Kandemir, Aziz Güney ve İsmail Atalay’a plaket verildi. Bir yandan da gelen misafirlere etli pilav ve tatlı ikram edildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments