Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık İHL Mezunları Birlik ve Dayanışma günü düzenlendi

Ayancık İHL Mezunları Birlik ve Dayanışma günü düzenlendi

10.08.2013 cumartesi saat 17 00 de “AYİMMDER” Ayancık İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği tarafından organize edilen Mezunlar “Birlik ve Dayanışma” günü Ayancık İmam Hatip Lisesi bahçesinde güzel bir programla icra edildi. Programa yaklaşık 150 kişi iştirak etti.

Sunuculuğunu 1999 mezunlarından Hatip Köyü Eleminbaşı camii imam Hatibi Cemalettin Açıkgözün yaptığı program saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Daha sonra yine 1999 mezunlarından Ankara Sincan’da İmam Hatip olarak görev yapan Kamil Kandemir hoca efendinin okumuş olduğu Kur’an tilavetiyle program devam etti. Daha sonra konuşmalara geçildi. İlk önce AYİMMDER başkanı 1990 mezunu, İlçemiz Ortaerkengünez Camii İmam Hatibi Mustafa Şahin, derneğin kuruluş aşaması ve dernek faaliyetleri hakkında bilgiler vererek katılımcılara teşekkür etti.

Akabinde Ayancık kaymakamı Suat Yıldız bir selamlama konuşması yaptı ve dernek üyelerine, katılanlara teşekkür ederek derneğin hayırlı olmasını diledi. Daha sonra sırasıyla ilçe müftüsü Basri Bektaş, birlik ve beraberlik hakkında veciz bir konuşma yaptı. Peşinden 1989 mezunu olan ve halen Kütahya il Milli Eğitim Müdürü olan Coşkun Esen, AkParti ilçe başkanı Bayram Ali Kalafat, 1999 mezunlarından Kamil Kandemir,1984 mezunlarından Turan Ergün ve 1990 mezunlarından Recep Ak da duygu yüklü konuşmalar yaptılar. Ayancık ilçe müftülüğü AYDOST İlahi grubu da birbirinden güzel ilâhiler seslendirdi. Programın sonunda katılımcılara etyemeği, pilav, tatlı ve ayran ikram edildi. Topluca Resimlerin çekilmesiyle seneye yine buluşmak temennileriyle program sona erdi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments