Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Merkez camii yeni görünümüyle Ramazanı karşıladı

Ayancık Merkez camii yeni görünümüyle Ramazanı karşıladı

Ayancık Merkez camii, yaklaşık bir buçuk aylık bir zaman içinde tamirat, bakım ve düzenlemeyle restorasyondan geçirilerek Ramazan ayında yeni çehresiyle ibadete açıldı. Caminin içinde ön cephe ve alt duvarlarının tamamı ile minber, mihrap ve kürsi de dahil desenli çini kaplama yapıldı. Zemin sofası yenilendi ve saf düzenli yeşil renkli cami halılarıyla döşendi. Kozsökü köyü Olucak mahallesinden bir müteahhit olan Hüseyin Üstün tarafından üstlenilen inşaat masrafının 50 bin lirayı bulduğu bildirildi.

Caminin yan tarafında bulunan tuvalet yıkılıp temizlenerek düzenlendi ve camiye ek cemaat mahalli olarak kazandırıldı. Ayrıca kapı önündeki yağmurdan koruma çıkıntısı da boydan boya uzatıldı. Bilindiği gibi cami şadırvanı daha önce karşı tarafa güzel bir şekilde inşa edilmişti.

İlçe Müftümüz Basri Bektaş, ilçemizdeki cami yapımlarında yardımlarını esirgemeyen hayırsever Hüseyin Üstün’e teşekkür etti ve Diyanet yayınlarından bir takım tefsir ile bir hatıra plaketi vererek şöyle dedi: “İlçemizdeki dini ve hayri çalışmalara katkılarınızdan dolayı özellikle ilçemize kazandırdığınız 2 tane camiiden dolayı teşekkür ederiz. Allah’tan rızkınızın bol, ömrünüzün uzun, amellerinizin makbul olmasını dileriz.”

Müteahhit Hüseyin bey de ömrü olduğu müddetçe hayır işlerinde bulunmaya gayret edeceğini söyleyerek mukabil teşekkürlerini bildirdi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments