Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Müftülüğü Genç İmamını Kaybetti

Ayancık Müftülüğü Genç İmamını Kaybetti

Ayancık Müftülüğü Din Görevlilerinden ve Bakırlı Zaviye Köyü Çamcuvaz mahallesi camii İmam Hatibi 1989 doğumlu Ayhan Çetinkaya, 26.06.2014 Perşembe günü İlçe merkezinden görev yaptığı köye dönerken, havanın yağmurlu ve yerlerin kaygan olmasından dolayı direksiyon hakimiyetini kaybederek şarampole yuvarlanmış ve kaldırıldığı Ayancık Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmiştir. Cenazesi 27.06.2014 Cuma günü Yarenler Köyü Pelitçik Mahallesi camiinde kılınan ikindi namazının ardından aile kabristana defnedildi.

Cenazeye İlçe Kaymakamı Suat Yıldız, İlçe Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Altındal, Sinop Müftüsü Mustafa Erkan, Ayancık Müftüsü Basri Bektaş, ilçede görev yapan çok sayıda Din Görevlisi ve kadın-erkek kalabalık bir cemaat katıldı.

Hastaneye kaldırıldığında olayı yakından takip eden Müftümüz Basri Bektaş şu açıklamayı yaptı: “Bakırlı Zaviye Köyü Çamcuvaz Mahallesi Camii İmam-Hatipi Kardeşimiz Ayhan Çetinkaya, Kaderin Kazayla buluşması sonucu 26.06.2014 Perşembe günü görev yeri civarında trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. “İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN” sırrına uyup hakka yürüyen “Din Gönüllüsü” gönül eri bir kardeşimiz idi. El-Edibi kendisine rehber edinmiş hayâ ve vera örneği tertemiz bir kardeşimizi ebediyete uğurlarken tüm ilim öncülerinin başı sağolsun. Er-Rahimden Kardeşimize Rahmet niyaz ediyor, ailesine, dostlarına, sevenlerine ve camiamıza sabrı cemil ve ecri cezil ihsan etmesini talep ediyoruz.

Yarenler camiinde İkindi namazı öncesi İmam Hatip arkadaşları tarafından “Yasin” okundu. Ezan vaktine kadar da Müftü Basri Bektaş vaaz verdi. Duygu yoğunluğu içinde yaptığı konuşmada son nefesinde müdahale etmeye çalışan doktorların söylediği “Hocam, son sözü Allah’a hamd etmek oldu” dediğini nakletti.

Cami önündeki yolda cenaze için saf tutulduğunda Sinop Müftüsü Mustafa Erkan bir konuşma yaptı ve genç ölümlerin insanı çok etkilediğini söyleyerek yakınlarına sevenlerine başsağlığı diledi. Müftü Basri Bektaş’ın Cenaze namazını kıldırmasının ardından helallık alındı ve omuzlarda aile mezarlığına götürülerek toprağa verildi.

Ardından, Facebook sayfasında arkadaşları tarafından yazılanlar:

“Ayhan’ım kardeşim… seni burda etiketlesem artık ne fayda.
Allah biliyor ya, yüreğim yangın yeri… halime tercüman bir kelime yok, lisan yok… ama senin için, acılı yüreğimden, samimi dualarım var gardaşım…
”iyilik etmek , yardım etmek, samimi olmak, ihlaslı olmak, sadakayı eksik etmezdin gülen yüzünle” bu güzel hasletler takım elbise gibiydi sende.. çok yakışıyordu bunlar sana mübarek insan…. Rabbim kendine has yardımcılarını senin başından, yanından eksik etmesin, seni korkutacak kabir ahvalinden muhafaza eylesin….
güzel bir kul olduğuna o kadar mümin ve mümine şahitlik etti ki, bununla teselli buluyoruz “

Abdurrahman Yatkın
***

“Sevgili kardeşimiz giderken yalnız gitmedin bizim canımızın yarısını da aldın gittin. Rabbimin sevdiği salih kullarla beraber ol inşallah güzel kardeşim. Seni çok özlüyeceğiz.”
Şaban Şahin
***

Trafik kazasında hayatını kaybeden güzel insan can kardeşim ( imam ) Ayhan Çetinkaya’ya Allah’tan rahmet diliyorum mekanın cennet olsun değerli kardeşim Rabbim geride bıraktıklarına sabır versin Başımız sağolsun. Devrem benim
Kadir Şeker
***

Aramazdan belki maddeten gittin ama inan kalbimizde olacalsın ve her bir arya gelişimizde sende yanımızda olacaksın kardeşim cennette de bir arada olmak ümidiyle.
Biz Hep Beraber Olacağız İnşaallah Dünyada da Allahın İzniyle Cenettede

Hakan Gürel
***

Ayhan hoca’ya Allah rahmet etsin, sevenlerine ailesine sabır versin Rabbim. Şaka gibi. Onu bidaha göremiycez, üzgünüz
Sıddık Deniz
***

Rabbim bizleri bu dünyada bir araya getirdiği gibi yine cennette bir araya getircek inşallah.
Güner Ünlü
***

Senin o her zaman gülen yüzün Rabbimin karşısında da solmasın kardeşim, seni hep sevdik be Ayhan’ım, hiç bi zaman unutulmayacak güzel günlerimizle unutulmayacaksın nur içinde yat kardeşim..
Uğur Karadağ
***

Ayhan kardeşim; Sevdiğim beğendiğim bir meslektaşımdın.
En kalbi duygularımla sana ne kadar hakkım oldu ise helal olsun.
Allah nur içinde yatırsın.! Cennet mekanın! Rasulullah komşun olsun. canım kardeşim.

Ömer Muslu
***

Cennet ehlinden olduğuna inandığımız bir kardeşimizdi. Allah rahmet eylesin. Başta aile efradına ve camiamıza başsağlığı diliyorum.
İsmail Kızılkaya
***

Genç yaşta elim bir trafik kazası sonucu vefat eden, imam Ayhan kardeşimizin cenazesi çok kalabalıktı. Genç ölümü insanları üzüyor. Babasıyla yıllar önceden tanışırız.. Birlikte siyaset yaptık. Aile olarak iyilerdir. Merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve arkadaşlarına sabırlar dilerim.
İlyas Özdemir

***

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments