Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık - Sinop karayolunda yine heyelan

Ayancık – Sinop karayolunda yine heyelan

Şubat 2016 da heyelandan kapanan Ayancık-Sinop karayolu yeniden heyelan olması nedeniyle ulaşıma kapandı. Ayancık Sinop sahil yolu bağlantısını sağlayan karayolu, Genze mevkinde tekrarlayan heyelanın ardından ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri bölgede heyelanın devam etmesi nedeniyle yol açma çalışmalarını kontrollü sürdürüyor.

Ayancık Kaymakamı Aziz Kayabaşı, heyelan oluşan bölgeye gelerek incelemede bulundu.  Yetkililerden bilgi alan Kayabaşı, heyelan devam ettiğini ve bu nedenle çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü söyledi.  Kayabaşı, ulaşımın mevcut yol açılana kadar, sakarabaşı mevkiinden giden eski Ayancık karayolu üzerinden sağlanacağını bildirdi.

Aşırı yağışların neden olduğu Sinop-Ayancık karayolunda oluşan heyelan bölgesi Sinop Valisi Hasan ipek, Ak Parti Sinop Milletvekilimiz Nazım Maviş, Sinop Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten,Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Ak Parti İl Başkanı Ali Çöpçü, Ak Parti İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, ilçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ak Parti ilçe Başkanı Yılmaz Özünlü ve İl Genel Meclis Üyeleri, Karayolları Bölge Müdürlüğü Teknik Personelleri ve protokol üyeleri tarafından yerinde incelendi.

Heyelan bölgesini inceleyen Sinop Valisi Hasan İpek yaptığı açıklamada, “Çok büyük bir heyelan var tabi. Buranın temizlenmesi ve durması çok ciddi zaman alacağına benziyor. Karayolları Bölge Müdürümüz ve ekibi birkaç alternatifli çalışmalar yaptılar. Bu çalışmaların hangisinin daha uygun olduğunu görmek için araziyi yerinde incelemeye geldik. Şimdi bu çalışmamızdan sonra nasıl bir çözüm bulacağız bunu sizlerle de paylaşırız. Şimdi sadece bir inceleme yapıyoruz. Bugüne kadar teknik olarak yapılan çalışmaların birkaç alternatif var o alternatiflerden hangisinin araziye uygun olduğunu da bugün burada beraberce görmüş olacağız” dedi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments