Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık Tapu Sicil Müdürlüğü’ne ‘ISO 9001’ Ödülü Verildi

Ayancık Tapu Sicil Müdürlüğü’ne ‘ISO 9001’ Ödülü Verildi

Ayancık Tapu Sicil Müdürlüğü 2014 yılının Ocak ayında, Türk Standartları Enstitüsü tarafından ISO 9001:2008 Kalite Sistemi Belgesiyle ödüllendirildi. Bu belge ile uluslar arası standartlarda hizmet veren bir kurum haline geldi. Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nün oluşturduğu bir kalite yönetim standardı olan ISO 9001 Belgesi, ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirliyor.

Ayancık Tapu Sicil Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) ile uluslar arası standartlarda daha hızlı ve güvenilir hizmet veriyor. 2012’nin Haziran ayından itibaren TAKBİS üzerinden SMS sistemine geçilerek, taşınmaz sahipleri SMS yoluyla bilgilendirilebiliyor.

Taşınmaz hakkında yapılan işlemler; icra, alım-satım gibi işlemler, E-Devlet şifresi olan taşınmaz sahiplerince, T.C Kimlik Numaralarına kaydı yapılan taşınmazlar ile ilgili bilgi verilebiliyor. Yenilenen arşiv dosyalama sistemi, evrak kayıt sistemi, personelin de iş bitirme standartları çerçevesinde özveriyle çalışması, verilen hizmetin uluslararası standarda uygun olduğunu gösteriyor. Ayancık Tapu Sicil Müdürü Erdoğan Ahmetoğlu, bu gün itibariyle T.C Kimlik Numarası Kayıt Sistemi ile Ayancık’ta bulanan 172 bin 443 taşınmazın 165 bin 211’inin kaydını gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu sayede işlem yapılacak taşınmaza, sistem üzerinden kolayca ulaşılabildiklerini, aynı zamanda mal sahiplerinin de taşınmazları ile ilgili işlemleri uzaktan takip edebileceğini söyledi.

Ahmetoğlu “Müdürlüğümüze başvurusu yapılan işlemlerin % 98’i gün içinde tamamlanıyor. Yaptığımız T.C Kimlik Numarası Kayıt sisteminde sağladığımız başarıdan dolayı Tapu Kadastro Genel Müdürü Davut Güney tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirildik. İyileştirilmiş alt yapımızla ve çalışanlarımızla uluslar arası standartlarda hizmet vermeye çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

(Kaynak: http://www.ayancik.gov.tr – 25.01.2014 )

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments