Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'lı Halk Müziği Sanatçısı Nurettin Kırbacı toprağa verildi

Ayancık’lı Halk Müziği Sanatçısı Nurettin Kırbacı toprağa verildi

Bir süredir İstanbul Anadolu yakasındaki Göztepe Medicalpark Hastanesinde Tedavi Gören Türk Halk Müziği Sanatcısı Ayancık’lı Nurettin Kırbacı 18 şubat 2014 gecesi geç saatlerde vefat ettiği bildirildi. Yakınları tarafından ertesi gün Ayancık’a getirilen Nurettin Kırbacı’nın cenazesi 20.02.2014 günü Ayancık ilçesi Hüseyinbey Köyü Çukur mahallesi camiinde öğleyin kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi. Sesleri hep güzel olan bir ailenin ferdi olan ve Mustafakemalpaşa Köyü Ciğer Mahallesi Camii İmam-Hatibi Cemil Kırbacı’nın da ağabeyi olan Nurettin Kırbacıya Allah’tan rahmet diliyoruz.

Nurettin Kırbacı; 1967 yılında Ayancık ilçesinin Hüseyinbey Köyünde doğdu. İstanbul’a çalışmaya gittiğinde müzik dünyasına ilk defa misafir olarak gittiği bir düğün salonunda sahneye çıkarak başladı. Müzik hayatına çeşitli düğün salonlarında türk halk müziği söyleyerek devam etti. 1994 yılındaTRT’nin düzenlediği “Amatör Ses Yarışması”na katılarak İstanbul ilinde birinci, bölge klasmanındaysa üçüncülük ödülü kazandı. Bu yarışmada tanındıktan sonra bazı özel Tv Kanallarında ve dernek organizasyonlarında yer aldı. Devam eden yıllarda çeşitli televizyon kanallarında kendi programını yaptı. 2012 yılında “Çaresizim” adlı albümümü çıkarttı. Son zamanlarda çeşitli organizayonlara katılarak müzik yaşamını devam ettirmekteydi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments