Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık’ın mahalleleri Ramazan iftarlarıyla şenlendi

Ayancık’ın mahalleleri Ramazan iftarlarıyla şenlendi

Ayancık’ta Ramazan ayı boyunca Belediyenin geçen yıl başlattığı mahalle iftarları bu yıl da beş mahalle ve çeşitli bölgelerde gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Ayhan Ergün konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Birlik, beraberlik ve hoşgörü ayı olan Mübarek Ramazan ayının coşkusunu hep birlikte yaşama isteğimizi, geçtiğimiz yıl başlattığımız mahalle iftarlarımıza bu yılda devam ederek gerçekleştirmeyi diliyoruz. Şu ana kadar beş mahallemizde iftar programımızı gerçekleştirdik. Halkımızın teveccühünü yoğun katılımları ile gösterdiği güzel birliktelikler yaşıyoruz. Belediye Başkan Yardımcımızın koordinatörlüğünde her mahalleyi bölgelere ayırarak daha randımanlı ve herkesin katılabileceği şekilde planlamalar yapıyoruz. Yaklaşık on iki noktada iftar programların gerçekleştirmeyi umuyoruz.

Mahalle halkımızla birlikte aynı sofrayı paylaşmak ve mahalle sakinlerimizi bir arada buluşturmaya vesile olan iftar programlarımızın kardeşliğimize ve birliğimize katkı sağladığını düşünüyorum. Mahalle iftarları; zengin-fakir, genç-ihtiyar, kadın-erkek ayrımı yapmadan bütünleşmenin sembolüdür. Bizlerde bu bütünleşmeye katkı sağladığımız için mutlu oluyoruz. Bununla birlikte çocuklarımıza yönelik eğlenceli programlar düzenleyerek onların da bu mübarek ayın bilincine varmasını istiyoruz. Her mahallemizde çocuklarımızla bu tarz programları buluşturacağız. Bu vesile ile bir kez daha birliğimizi, kardeşliğimizi ve hoşgörümüzü arttırmamıza vesile olması temennilerimle tüm halkımızın Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments