Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'ta 2016 Yılı Kutlu Doğum Haftasında Ali Rıza Temel konuştu

Ayancık’ta 2016 Yılı Kutlu Doğum Haftasında Ali Rıza Temel konuştu

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yılki teması “Hz. Peygamber (s.a.v.), Tevhid ve Vahdet Gelin Birlik Olalım” olarak belirlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Ayancık Müftülüğü tarafından çeşitli organizasyonlarla kutlandı. İlk olarak, resmi kurum ve kuruluşlar ile ilçe esnafı, müftülükten bir ekip tarafından ziyaret edilerek Kutlu Doğum haftası etkinliklerine davet edildi. Daha sonra Kur’an Kursu öğreticileri tarafından hazırlanan bayanlara yönelik bir proğram icra edildi.

19.04.2016 Salı günü akşam Ayancık Kültür Merkezi Salonu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Emekli Öğretim Üyesi Ali Rıza Temel tarafından “Hz. Peygamber (s.a.v.), Tevhid ve Vahdet, Gelin Birlik Olalım” konulu bir konferans verildi.

Program saat 20.00’de Ayancık Afetevleri Camii İmam Hatibi Murat Demir’in sunuculuğunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde İlçe Vaizi Onur Artar tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Açılış konuşmasını yapan ilçe Müftüsü Ömer Ergül’den sonra Ayancık Müftülüğü AYDOST ilahi grubu tarafından potbori şeklinde karışık kısa ilahiler sunuldu.

İlahilerin icrasından sonra kürsüye davet edilen Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Emekli Öğretim Üyesi Ali Rıza Temel, “Hz. Peygamber (s.a.v.), Tevhid ve Vahdet, Gelin Birlik Olalım” konulu konferansına başladı. Salonu tamamen dolduran misafirlerin ilgiyle dinlediği Ali Rıza Temel, Hazreti Peygamberin hadislerinden ve yaşantısından örnekler vererek bugünümüze yansıyan bazı uygulamaları misallendirdi. Konu, Peygamberimiz ve ona özlem olunca zamanın nasıl geçtiği anlaşılamadan program sona erdi. Program sonunda günün anısına Ayancık Kaymakamı Adem Keleş tarafından Ali Rıza Temel’e bir buket çiçek takdim edildi..

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments