Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'ta 2018 Yılı Mevlid-İ Nebi Haftası Etkinlikleri

Ayancık’ta 2018 Yılı Mevlid-İ Nebi Haftası Etkinlikleri

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2018 yılı teması “Hz. Peygamber (s.a.v) ve Gençlik” olarak belirlenen Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri Ayancık Müftülüğü tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak, resmi kurum ve kuruluşlar ile esnaflar Ayancık müftülüğünden ekipler tarafından ziyaret edilerek Mevlid-i Nebi haftası etkinliklerine davet edildi. 19.11.2018 Pazartesi günü Akşam Namazı ile Yatsı Namazı arasında Mevlid Kandili Programı icra edildi. Daha sonra 23.11.2018 Cuma günü akşam Ayancık Kültür Merkezi Salonu’nda saat 19.30’da Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslâm Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL tarafından “Hz. Peygamber (s.a.v) ve Gençlik” konulu konferans verildi.

Konferans, İlçemiz Aşağıerkengünez Mahallesi Camii İmam-Hatibi Murat DEMİR’in sunuculuğunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde İlçemiz Akören Köyü Camii İmam-Hatibi Nafi ÖZAY tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Açılış konuşmasını yapan müftü Ömer ERGÜL’den sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mevlid-i Nebi Haftası ile ilgili sinevizyon izlendi.

Sonrasında kürsüye davet edilen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslâmi İlimler Fakültesi İslâm Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL tarafından “Hz. Peygamber (s.a.v) ve Gençlik” konulu bir konferans verildi. Davete icabet eden misafirlerin ilgiyle dinlediği Ahmet ÜNSAL, Hazreti Peygamberin hadislerinden ve yaşantısından örnekler vererek bugünümüze yansıyan bazı uygulamaları anlattı. Konu, Peygamberimiz ve ona özlem olunca zamanın nasıl geçtiği anlaşılamadan program sona erdi. Program sonunda günün anısına Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’a çiçek ve hediye takdim edildi. Ayrıca programa katılan herkese girişte, bir gül ve “Hz. Peygamber ve Gençlik” isimli bir kitap hediye edildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments