Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'ta çarşamba günleri Kestane Pazarı kuruluyor

Ayancık’ta çarşamba günleri Kestane Pazarı kuruluyor

Ayancık’taki Kestane üreticileri artık ürünlerini Ayancık Kestane Pazarı’nda doğrudan satma imkânı buldu. Geçtiğimiz günlerde ilçemizde kurulan Kestane Pazarı, sezonun açılmasıyla birlikte hareketlendi. 10 Eylül 2014 tarihinden itibaren hizmete açılan pazar, her hafta Çarşamba günü akşama doğru kestane üreticilerine tahsis ediliyor. Pazarda güvenli satış yapılması için görevliler ve kantar bulunduruluyor.

Açıldığı günden itibaren yoğun ilgi gören Ayancık Kestane Pazarı, üreticinin pazar sorununa çözüm oluyor. Üreticiler, ürünlerini Çarşamba günleri ilçemizde açılan pazara getiriyor. Geçtiğimiz yıllarda ürünü dış Pazara götüren üretici, birçok sıkıntıyla karşılaşıyordu. İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesinin ortak çalışmasıyla kurulan Kestane Pazarı, bu sıkıntıları ortadan kaldırdı. Her hafta Çarşamba günü 18.00 – 02.00 saatleri arasında Belediye açık pazar yerinde kurulan Kestane Pazarı Sinop, Bafra ve Rize’den gelen alıcılar tarafından rağbet görüyor.

Ürünlerini, kendi ilçelerinde kurulan pazarda satışa çıkarmalarının kendilerine her yönden kazanç sağladığını söyleyen üreticiler, Ayancık Kestane Pazarı’nı büyük bir Pazar haline getireceklerini belirtti.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments