Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'ta Gözyaşı geceleri -Aşkın Çığlığı-

Ayancık’ta Gözyaşı geceleri -Aşkın Çığlığı-

28.05.2014 günü akşamı Ayancık Kültür Merkezi(AKM)de, “Gözyaşı Geceleri” isimli bir proğram düzenlendi. Ayancık İHL. Mezunları ve Gönüllüleri Derneği AYİMMDER tarafından getirtilen ve Haşim Akten ve ekibi tarafından hazırlanan Gözyaşı Geceleri isimli organizasyon akşam 20.40 da başladı ve yaklaşık üç saat kadar sürdü.

Tanıtımında, “konser değil, tiyatro değil, film değil, konferans değil, eğlence değil, gözyaşı geceleri anlatılmaz yaşanır” diye tarif edilen ve “Hz. Mevlana ve Şems – Aşkın Çığlığı” başlığıyla icra edilen proğram sırasında, Haşim Akten, Ayancık’ı hocalarla gündüz gezdiğini, Ayancık’ın yaşanacak çok güzel bir yer olduğunu söyleyerek belediyenin yaptıklarından da sitayişle bahsetti ve Belediye başkanına teşekkür etti fakat bir dilekte de bulunarak, Ayancık’ta bir gül bahçesi yapılmasını tavsiye etti. Bu yaptıkları proğramın 3001’inci proğram olduğunu ve Gözyaşı Geceleri proğramı başlayalı 28 yıl sonra Sinop’a ilk defa geldiklerini belirtti.

Gözyaşı Geceleri programına Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Özünlü, İlçe Müftüsü Basri Bektaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Köksal ve Ayancık halkı katıldı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments