Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'ta "Termik Santrale Hayır" mitingi yapıldı

Ayancık’ta “Termik Santrale Hayır” mitingi yapıldı

10.01.2010 pazar günü, Ayancık Çevre Platformu tarafından, Çaylıoğlu köyünde yapılması planlanan Termik santral için “Santrale Hayır” mitingi vardı.

10.01.2010 pazar günü, Ayancık Çevre Platformu tarafından, Çaylıoğlu köyünde yapılması planlanan Termik santral için “Santrale Hayır” mitingi vardı. Mitinge gelenler köprübaşında bulunan Şehitler anıtının orada toplanarak saat 12.30’da cumhuriyet meydanına doğru yürüyüşe geçtiler. Sloganlar eşliğinde yürüyen topluluğun bir hayli kalabalık olduğu görüldü. Cumhuriyet meydanında yapılan konuşmalardan anlaşıldı ki Türkeli, Sinop, Gerze ve Erfelek’ten de yürüyüşe katılmak için gelenler vardı. Çevre ilçelerdeki bazı belediye başkanları ve CHP Sinop milletvekili Engin Altay’ın da katıldığı mitingte emniyet güçleri tarafından geniş güvenlik tedbirleri alındı. Miting, kısa bir konserden sonra olaysız sona erdi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments