Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık’ta sıra dışı bir muhtar

Ayancık’ta sıra dışı bir muhtar

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ayancık Çayiçi Mahallesi muhtarlığına seçilen Süleyman Kuru, öncelikle mahallesindeki ve Ayancık’taki ihtiyaç sahiplerine yardım için bir kampanya düzenleyerek yüzlerce kişiye yardım sağladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara Çorap, Kıyafet, Ayakkabı, Bot, Terlik, Kaban, Kırtasiye v.b. malzemelerin dağıtımı yapıldı. Muhtarlığı mağaza gibi depo gibi doldurup boşaltan, Ayancık’taki sıra dışı örnek muhtar Süleyman Kuru, bu organizede kendisine yardımcı olan mahallelilere ve İstanbul’daki işadamlarına teşekkür ederek şöyle dedi:

“19 şubat 2015 perşembe günü dağıtımına başladığımız ihtiyaç sahibi değerli vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet kapsamında 20 gün içinde yaklaşık 3200 kişi muhtarlığımızı ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Bu yardımlaşma ve paylaşma kapsamında mahallemin güzide insanları, her sokaktan gönüllü genç kızlarımız ve bayanlarımız bu hayır işinde ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmuşlardır. Bu 10 bayan kardeşimize ayrıca teşekkür ediyorum, ALLAH razı olsun.

11.03.2015 çarşamba günü itibari ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimize defter ve kompile kırtasiye malzemeleri, okul çantaları, parke giysi, erkek bayan gençlerimize ayakkabı, bot, terlik, vs çocuklarımıza grampon ayakkabı, bot terlik, gençlerimize kompile giyim, çorabına varıncaya kadar kompile yeni olmak şartıyla dağıtımı gerçekleşmiştir. Bizleri ziyaret ederek onurlandıran tüm ihtiyaç sahiplerine, mahallem ve şahsım adına teşekkür ederim. Ayancık ve 75 köyümüze de çağrıda bulunmuştum. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmamıza sebeb olup bizi ziyarete gönderenlere de teşekkür ederim. Hayırlarına vesile olduğum Ayancık ve İstanbul’daki iş adamı, esnaf, dost, arkadaş ve kardeşlerime hayırlarına vesile olmama sebeb oldukları için ALLAH razı olsun der, her birine ayrı ayrı teşekkür ederim.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments