Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık’ta uzun yıllar doktorluk yapan Necati Yılmaz Vefat etti

Ayancık’ta uzun yıllar doktorluk yapan Necati Yılmaz Vefat etti

Uzun yıllar Ayancık Dispanserinde ve daha sonra da Ayancık Devlet Hastanesinde doktorluk ve Başhekimlik yapan Dr. Necati Yılmaz, kalp krizi neticesi yoğun bakımda tedavi gördüğü Samsun Medicana Hastanesinde hayatını kaybetti. Ayancık Kozcuğaz Köyünden olan ve 63 yaşında vefat eden Dr. Necati Yılmaz, 08.03.2015 günü Merkez camiinde kılınan cenaze namazını müteakip Belediye mezarlığında toprağa verildi.

En son Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde görevini sürdürürken kalp krizi geçirerek Sinop Devlet Hastanesine kaldırıldığı bildirilen Dr. Necati Yılmaz, buradaki tedavisinin ardından Samsun Medicana hastanesine sevk edilmişti. Burada yoğun bakımda tedavisi süren Yılmaz’ın Kalp krizi geçirmesi sonrası beyinde ödem oluşması teşhisi konuldu. Fakat, yaklaşık üç hafta süren yoğun bakımdaki tedavi sürecinden sonra hayata gözlerini yummuştu.

Aslen Ayancıklı olan ve uzun yıllar doktorluk görevinin ardından Ayancık Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini de yürüten Dr. Necati Yılmaz’ın cenazesine, Ayancık kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye başkanı Ayhan Ergün, Ayancık Müftüsü Ömer Ergül, Ayancık emniyet müdürü İlhan Ergün, Sinop Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Tolga Baş, Ayancık Devlet Hastanesi başhekimi Uzm. Dr. İskender Yüksel, Hastane Müdürü Recep Ak, Doktorlar, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başhekim Yılmaz için ilk olarak Saat: 14.oo’te Ayancık Devlet Hastanesi önünde tören düzenlendi, akabinde Yalı mahallesindeki evinin önüne getirilerek helallik alındı. Daha sonra cenazenin kılınacağı Merkez Camii’ne gelinerek, kılınan ikindi namazına müteakip Ayancık Belediyesi aile mezarlığında toprağa verildi.

Dr. Necati Yılmaz Kimdir?

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments