Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık'taki selde Gebelit köprüsü yıkıldı

Ayancık’taki selde Gebelit köprüsü yıkıldı

28.07.2013 Pazar sabahı yağan şiddetli yağışlar nedeniyle Ağaçlı köyü Harzana mevkiinde ve Tarakçı köyü Gebelit mevkiinde sel felaketi meydana geldi. Tarakçı köyündeki Gebelit köprüsünün yıkılması sonucu Ayancık-Sinop karayolu ulaşıma kapandı. Sel nedeniyle 10 balıkçı teknesi denize sürüklenirken, 3 büyükbaş hayvan telef oldu, bazı mesire alanları da sular altında kaldı. Selde büyük maddi hasar olmasına rağmen can kaybı yaşanmaması sevindiriciydi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından kurtarma helikopteri ve ekipler bölgeye gönderilerek kurtarma çalışmalarına katıldı. Bölgede 1 saat içerisinde metrekareye 12 kilogram yağış düştüğünü belirten Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, köprü yıkılması nedeniyle ulaşımın eski yol üzerinden sağlandığını, kutu menfez yerleştirilerek ulaşımın kısa sürede normale döneceğini, sel sonrası karaya oturan gemilerin kurtarılma çalışmalarının da devam ettiğini açıkladı.

Sel bölgesinde bulunan birkaç evle birlikte Tarakçı eski camisinin yanındaki imam lojmanı da sular altında kaldı. Din görevlisi Muhammed Aslan’ın eşi ve üç çocuğunun boğulma tehlikesi geçirdiği, suyun şiddeti azalınca kurtarılarak hastaneye getirilip sağlık kontrolünün yapıldığı bildirildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments