Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık’tan Umre'ye giden 54 kişi için uğurlama merasimi yapıldı

Ayancık’tan Umre’ye giden 54 kişi için uğurlama merasimi yapıldı

13 Şubat 2014 perşembe akşamı yatsı namazını müteakip merkez camiinde umreye gidecek olanlar için özel bir proğram icra edildi. Kur’an Kursu öğreticisi Ayşe Kumandaş’ın görevli olarak katıldığı 54 kişilik çoğunluğu bayan olan umreciler, yakınlarıyla birlikte yatsı vaktinde merkez camiini doldurdu. Yatsı namazından önce yasin-tebareke okundu. Yatsı namazından sonra da, önce İlçe Müftü Vekili vaiz Furkan Avcı tarafından umrede yapılacaklar ile ilgili kısa bir bilgi verildi. Umrecilerin Samsun-Çarşamba havaalanından hareket edeceğini, havaalanında ihrama girilmesi gerektiğini, çünkü önce Mekke’ye gidileceğini ve yapılacaklardan bahsetti. Daha sonra Mustafa Şahin, Fikret Yaman, Cemalettin Açıkgöz, Murat Demir ve Mahmut Salı’dan oluşan Ayancık Müftülüğü İlahi grubu birbirinden güzel umre ve hac ilahilerini seslendirdi. Yaklaşık bir saat süren proğramdan sonra umrecilere cemaate katılanlar tarafından tek tek hayırlı yolculuk dileklerinde bulunuldu.

Daha sonra umreciler cuma sabahı saat 07’de Ayancıktan ve saat 14,30’da da Çarşamba havaalanından Cidde’ye hareket ettiler. Umrecilerin 28 şubatta dönecekleri bildirildi.

Bu arada İlçe Müftüsü Basri Bektaş’ın da İstanbul’dan bir kafilenin başında görevli olarak eşiyle birlikte 8 şubatta umreye gittiği ve 16 şubatta döneceği bildirildi.

 

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments