Pazartesi, Eylül 26, 2022

Ayhan Ergün

Ayhan Ergün

Sinop İli, Ayancık İlçesi, Dibekli köyünde 01/08/1969 yılında doğdu. İlk öğrenimini Mehmet Akif Ersoy ilkokulunda bitirdi. Orta ve lise öğreniminin büyük bir bölümünü Ayancık’ta gördükten sonra lise son sınıfı İstanbul Sefaköy lisesinde 1986 yılında tamamladı. Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Giresun Meslek Yüksek Okulu muhasebe bölümünden onur öğrencisi ve okul birincisi olarak 1990 yılında mezun oldu.

Bu tarihten itibaren iş hayatına atıldıktan sonra diğer taraftan da yüksek öğrenimini devam ettirdi. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iktisat bölümünden iyi derece ile 1996 yılında mezun oldu. Askerlik vazifesini kısa dönem erbaş olarak 1997 yılında tamamladıktan sonra özel sektörde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 2001 yılında serbest muhasebeci mali müşavir ruhsatı alarak kendi bürosunda çalışmaya başladı. Mesleki oda ve dernek üyesi olup halen dernek bünyesinde danışma kurulu üyeliği devam etmektedir.

Ayhan Ergün (AYKAD)-Ayancık Kültür ve Kalkındırma Derneği kurma çalışmalarında bulundu daha sonra kurucu başkan olduğu derneğe yönetim kurulu başkanı seçildi.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Ak Parti’den siyasete atılarak Ayancık Belediye Başkanı seçildi. 2009’da ikinci dönemi olarak yine seçildi. 2014 de üçüncü dönem yine seçilerek Ayancık’ta üç dönem belediye başkanlığı yapmış oldu.

Evli ve iki çocuk babası olan Ayhan ERGÜN’ün spor, gezi ve kitap okumak hobileri arasında yer almaktadır.

kaynak: http://www.ayancik.bel.tr/

Önceki İçerikAziz Akın
Sonraki İçerikRifat Örnek
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments