Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Makaleler Bardağın dolu tarafını mı, boş tarafını mı görmeli?..

Bardağın dolu tarafını mı, boş tarafını mı görmeli?..

Bardağın dolu tarafını mı, boş tarafını mı görmeli?

Selim Sinan ÖZTÜRK

12.Nisan.2012

Belediye hizmetlerini küçümseyerek, birtakım aksaklıkları ve zaman isteyen işleri bahane ederek yapılan haksız eleştirileri gördüm, çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde…

Yağmur, kar ve fırtınadan sonra bozulan bir yolun resmini göstererek “nerde bu belediye?” demek insanı kızdığı için rahatlatabilir belki ama bardağın bir de dolu tarafını görerek haksızlık yapmamaya çalışmak gerekmez mi?…

Sol görüşlü biri yazmıştı. Şimdi kim, tam hatırlamıyorum. Diyordu ki, eğer karşınızda devamlı büyüyen, her saldırınızda daha da güçlenen bir düşman varsa yapacağınız şey onu kıyıdan, köşeden tırtıklayarak gücünü azaltmaya çalışmaktır, diyordu. Taktik ve zihniyet hep aynı demek ki..

Bardağın dolu tarafı deyince; son zamanlarda yapılan ve Ayancık’ın adeta çehresini değiştiren projeleri görmemek ya da unutmak mümkün mü?

Neler hayata geçirilmişti, bir hatırlayalım en belirgin olanlarını.

Yenikonak-Ayancık arasındaki 8 km.lik yolda bulunan 56 viraj iki viraja düştü. Genel iktidar ve yerel iktidar işbirliğiyle hayata geçirilen yeni bir yol ortaya çıktı ve 15 dakikalık yol 5 dakikaya düşmüş oldu.

Şehir içinde bölünmüş yol çalışması gerçekleştirildi.

3 km lik Çamurcu yolunu genişletme çalışmaları yapıldı.

13 km lik mesafeden Karakestane kaynak suyu şehre getirilerek halkın hizmetine sunuldu.

Kanalizasyonu denizaltına veren deniz deşarj sistemi gerçekleştirildi.

Olimpik Kapalı Spor Salonu, Ayancık Kültür Merkezi, Kültür Evi tesisleri hayata geçirildi.

Belediye Caddesi trafiğe kapatılarak yaya yürüyüş yoluna dönüştürüldü.

Ayancık Gazi Stadı standart bir yapıya kavuştu.

Bunca işleri yapabilen bir yerel idare, elbette görülmesi gerekeni görüyor, yapılması gerekenleri en iyi şekilde yapmaya gayret ediyor.

Peygamberimiz (S.A.V) bir hayvan leşinin yanından geçerken ve herkes burnunu tutup yüzünü buruştururken; “ne güzel dişleri varmış” buyuruyor..

Nereden ve nasıl bakarsanız öyle görürsünüz. Güzel bakan, güzel görür ve hayattan zevk alır demişler…

Çekememezlik, haset etmek, kin ve nefretle karar vermek şeytanın işidir. Kin ve nefretle yaşayan kişiye acımak lazım aslında. Ateşin odunu yakıp bitirdiği gibi bu huylar da insanı yeyip bitirir. Bunları söylerken doğrudan kimseyi kastetmiyorum. Sözüm kendi nefsimedir.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments