Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Basri Bektaş, Eyüpsultan Müftülüğüne tayin oldu

Basri Bektaş, Eyüpsultan Müftülüğüne tayin oldu

Bir zamanlar Ayancık Müftüsü olan Basri Bektaş hocaefendinin, İstanbul Eyüpsultan Müftülüğüne tayin olduğunu öğrendik. Mekâna uygun bir tayin olmuş, hayırlı olsun. Çeşitli televizyon proğramlarına konuk olarak ve kısa videolarla da internet ortamında insanları aydınlatan hocamızın “İmamlar Dirilirse, İftiranın Faturası ve Sözün Gücü” isimli eserleri bulunuyor.

Basri Bektaş’ın görev yaptığı Perşembe ilçe müftülüğünde tayin dalayısıyle veda proğramı düzenlenmiş, düzenlenen veda yemeği programında Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin, Ordu Müftüsü İsmail ÇİÇEK, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Saim Tandoğan, Din Görevlileri ve Davetliler katılmış, duygularını dile getirmişler. Müftü Basri Bektaş da bir veda konuşması yaparak; “Elhamdülillah, birbirimizi kırmadan iyi bir ortamda işlerimizi yürütmeye çalıştık. Onun için aranızdan mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Perşembe’ye ve Perşembe halkına sunduğumuz din hizmeti bizleri daima onurlandırmıştır. Benden yana hakkım varsa helal ediyorum, sizler de haklarınızı helal edin. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize Allaha ısmarladık diyorum, hoşça kalın, Allah’a emanet olun” diyerek veda etmiştir.

Bizler de 2009-2014 arasında Ayancık Müftülüğü yapmış olan Basri Bektaş hocaefendinin, İstanbul Eyüpsultan Müftülüğüne tayin olmasından dolayı daha nice yıllar hayırlı hizmetler diliyoruz.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments