Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Boyabatlı Profesör İstanbul Müftüsü oldu

Boyabatlı Profesör İstanbul Müftüsü oldu

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur’an’ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı öğretim üyesi, Boyabatlı Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, İstanbul İl Müftülüğüne getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan İstanbul İl Müftülüğüne Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı görevlendirildi. Söz konusu karar 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince verildi.

Prof. Dr. Mehmet Emin MAŞALI kimdir?

Sinop Boyabat’ta dünyaya geldi. (1967)

İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. ( 1986)

Orta öğremine bir yıl ara vererek hafızlığını tamamladı. (1981)

Lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde başladı. (1986)

İki yıl süren iktisat eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne girdi ve lisans eğitimini burada tamamladı. (1988-1993)

Tefsir Bilim Dalında M.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yüksek lisansını (1996), Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde de doktorasını tamamladı. (2003)

2011 yılında tefsir doçenti, 2016 yılında ise Profesör unvanını aldı.

15 Temmuz 2019 tarihi itibariyle İstanbul Müftüsü olarak göreve başladı.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

kaynak: http://istanbul.diyanet.gov.tr

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments