Pazar, Temmuz 25, 2021

Cafer Yüksel

Cafer Yüksel

1952 yılında Sinop ilinin Ayancık ilçesi Sulusökü köyünde doğdu.

İlk ve orta okulu Ayancık’ta okudu. 1970 yılında Sivas İlköğretmen okulundan mezun oldu. Aynı yıl İlkokul öğretmenliğine başladı. Öğretmenlik yaptığı yıllarda görev yaptığı köy ve çevre köylerde kooperatif kurma çalışmalarına katıldı. 1978 yılında Köy-Koop Sinop Birliğinin kuruluşuna önderlik etti. Aynı yıl kooperatifçilik yapmak amacıyla öğretmenlikten ayrıldı.

Orman köylerinde kurulu kooperatiflerin merkez birliğini kurma çalışmalarına katıldı. 1997 yılında kurulan Ormancılık Kooperatifleri Merkez Birliği’nin (OR-KOOP) kurucu Genel Başkanlığını üstlendi.

Halen, OR-KOOP Genel Başkanlığı görevini yürütmekte olan Cafer YÜKSEL, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Genel Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de sürdürmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak : http://www.turkiyemillikoop.org.tr/CYUKSEL.htm

Önceki İçerikMehmet ÜNLÜ
Sonraki İçerikCemil Yıldız
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments