Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Çamurcu yolundaki kazada üç öğretmen ölüme uçtu

Çamurcu yolundaki kazada üç öğretmen ölüme uçtu

Çamurcu yolundaki Gelincik Burnu mevkisinde 23.01.2011 gecesi saat 02.00 sıralarında meydana gelen kazada denize uçan otomobilde bulunan 3 öğretmen hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Özgür Boyar idaresindeki 55 DA 703 plakalı otomobil, henüz bilinmeyen bir nedenle yaklaşık 20 metrelik uçurumdan denize yuvarlandı. Kazada, araç sürücüsü Özgür Boyar ve yanında bulunan İlkay Karabal ile Celalettin Özcanlı hayatını kaybetti.

Yola çıktıklarını bildirmelerine rağmen eve dönmemesi üzerine Özgür Boyar’ın eşi Özlem Boyar sabah erken saatlerde polise haber verdi. Bunun üzerine yol güzargahında arama yapmaya başlayan Emniyet görevlileri denize uçan otomobili buldu. Daha sonra da öğretmenlerin cansız bedenleri dalgıçlar tarafından Sudan çıkarılarak Ayancık devlet hastanesine kaldırıldı.

 

Hayatını kaybeden öğretmenlerden Ayancık Öğretmenevi Müdür Yardımcısı olan 35 yaşındaki Özgür Boyar’ın evli 1 çocuk babası olduğu, Kız Teknik ve Meslek Lisesi Bilişim ve Teknolojileri Öğremeni İlkay Karabal’ın 30 yaşında ve bekâr olduğu, ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde Türkçe Öğretmenliği yapan 28 yaşındaki Celalettin Özcanlı’nın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Ayancık Devlet Hastanesi önünde Pazar günü saat 15.00 de bir tören düzenlendi. Ana-baba günü tabir edilen büyük bir kalabalığın toplandığı hastane önünde, öğretmenlerin mesai arkadaşları ile, Sinop Valisi, Ayancık İlçe Kaymakamı, Ayancık Belediye Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim camiası, İlçe Müftüsü, İlçe Emniyet Müdürü ve öğrencilerin katılımıyla yapılan törende bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Basri Bektaş: “Eğitimci üç genç kardeşimizi kaybetmiş bulunmaktayız, kendilerine Allahtan Rahmet kederli ailesine, sevenlerine ve tüm eğitim camiasına sabırlar diliyorum. Şu anda üzerimize düşen dua ve şehadet görevimizi yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız” diyerek helallik diledi ve dua yaptı. Daha sonra Sinop Valisi Ahmet Cengiz de bir konuşma yaptı ve konuşmasında Ayancıklılara bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti ve bir daha böyle üzücü olaylar yaşamak istemediğini belirtti.

Yapılan törenin ardından otopsi için Ankara’ya gönderilen cenazelerden Özgür Boyar’ın Samsunda, İlkay Karabal’ın Samsun/Kavak’ta, Celalettin Özcanlı’nın da Konya/Çumra’da toprağa verileceği öğrenildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments