Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Cumhuriyet Meydanına yeni Atatürk heykeli

Cumhuriyet Meydanına yeni Atatürk heykeli

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 28.10.2013 günü Ayancık Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi ve törende yeni yapılan Atatürk heykelinin de açılışı yapıldı. Böylece Ayancık Cumhuriyet Meydanı’nın yeni görüntüsüyle ilk resmi tören düzenlenmiş oldu. “Cumhuriyet Meydanı Projesi” kapsamında yeniden düzenlenen meydanda şimdiye kadar çeşitli ağaçlar dikilerek, eski sinema tarafına oturma yerleri yapılmıştı. En son da heykelin dikilmesiyle proje tamamlanmış oldu.

Çelenk törenine Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, Garnizon Komutanı Yzb. Volkan Torun, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, kamu kurum ve kuruluşlarının üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu, İstiklal marşımızın okunması ve çelenk sunumuyla tören sona erdi.

Heykelin kaç liraya mal olduğu açıklanmadı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments