Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak Ayancık'ta açılışlarda bulundu

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak Ayancık’ta açılışlarda bulundu

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Sinop Valiliği ile Ayancık Belediyesi tarafından yapılan bazı yatırımların açılışını yapmak üzere 09 Haziran 2010 da Ayancık’a geldi. Bakan Özak, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Sinop Valiliği İl Özel İdaresi ile Ayancık Belediyesi tarafından yapılan Olimpik Spor Salonu’nun açılışını ve semt halı saha tesisleri ile şehir şebekesine bağlanan karakestane içmesuyu projesinin açılışlarını yaptı. Gazi Stadyumu düzenleme ve çimlendirme çalışmalarını da yerinde inceledi.

İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını da ziyaret ederek ilçeyle ilgili brifing aldı. İlk olarak Ayancık Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Bakan Özak, burada Kaymakam Gülihsan Yiğit’ten ilçe hakkında bilgi aldı. Ziyaret sonunda Kaymakam Yiğit, Bakan Özak’a ilçeye özgü keten çanta hediye etti.

Daha sonra Ayancık Belediyesi’ne geçen Özak, belediye girişinde Belediye Başkanı Ayhan Ergün ile belediye personeli ve belediye meclis üyeleri tarafından karşılandı. Başkanlık makamında belediye hizmetleri hakkında Ergün’den bilgi alan Bakan Özak, bu sırada makama gelen Ayancıklı milli futbolcu Hakan Ünsal ile de sohbet etti. Burada Ayhan Ergün tarafından Bakan Özak’a maket kotra hediye edildi.

Bakan Özak, daha sonra belediye toplantı salonunda sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. Türkiye’nin AK Parti iktidarıyla önemli gelişmeler yaşadığını ve istikrara kavuştuğunu da ifade eden Bakan Özak, eğitim ve sağlıkta yaşanan gelişmeleri anlattı. Özak, Türkiye’nin AK Parti iktidarında önemli gelişmeler sağladığını belirterek, ”İstikrar Türkiye’yi nereye getirdi, bunu iyi görmek, bilmek lazım” dedi. Devlet Bakanı Özak, Türkiye’nin geleceğinin aydınlık olduğunu da belirterek, ”Gelecek bundan daha iyi olacak, bundan emin olabiliriz. İçinizde karamsarlık olmasın” diye konuştu.

Öğleden sonra saat 15.00 de başlayan açılış törenlerine AK Parti Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, Sinop Valisi M. Hakan Güvençer, İl Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, Ayancık Kaymakamı Gülihsan Yiğit, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Demirel, AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, CHP Sinop İl Başkanı Mustafa Acun, il genel meclisi üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Belediye Başkanı Ayhan Ergün ve ardından AK Parti Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı ile Vali M. Hakan Güvençer birer konuşma yaptı. Belediye Başkanı Ayhan Ergün, yaptıkları yatırımlarda kendilerine destek olan herkese isim zikrederek teşekkür etti ve açılışı yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Törende konuşan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, Ayancık Belediyesi’nin çalışmalarını takdirle izlediklerini söyleyerek: “Başkan Ayhan Ergün, Ankara’ya her gelişte, müevazi terbiyeli bir şekilde gelir, bir şey koparır gider” dedi. Sinop’a yüzme havuzu ile Dranaz’a 400 bin Euro’luk kayak tesisi yapılacağını da kaydeden Faruk Nafiz Özak, “Kayak federasyonu başkanımızla konuştuk. Buraya 400 bin Euroluk kayak tesisi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Olimpik spor salonunda gerçekleştirilen törenin ardından Bakan Özak yeni semt sahasının açılışını da yaptı. Ayrıca temsili bir vanayla Karakestane kaynak suyunun açılışını da gerçekleştirdi.

Bakan Faruk Nafiz Özak, daha sonra Gazi Stadyumu’nda eski milli futbolcu Hakan Ünsal’ın da katıldığı şöhretler karması maçının başlama vuruşunu yaptı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments