Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Din görevlilerinden oku-yorum projesi

Din görevlilerinden oku-yorum projesi

Ayancık Müftülüğündeki Din Görevlileri Oku-yorum projesi için her ay bir araya gelerek toplanıyor. Her ay bir kitap ve Diyanet Aylık Dergi’sinin okunarak toplu halde müzakere edilmesini amaçlayan oku-yorum projesi, Diyanet işleri Başkanlığımızın talimatıyla hayata geçirildi.

Müftülüğün yaptığı çalışma ile birbirine daha yakın ve ulaşımı mümkün olan köyler gruplandırılarak köy camilerinde görev yapan hocaların okudukları kitap ve dergileri müzakere etme amacıyla toplanmaları sağlandı. Merkez ve köylerde oluşturulan grupların sayısı 11 olarak belirlendi.

Ayancık Müftüsü Ömer Faruk Kıvrak bu çalışmada Diyanet işleri Başkanlığı tarafından, Din görevlilerinin okuma, yorumlama ve müzakere faaliyetlerinin gelişerek devam ettirilmesi ve din hizmetlerindeki verimliliğin artırılmasının hedeflendiğini belirterek, okuma faaliyetlerinin Din Görevlilerinden başlayarak, Ayancık genelinde bir okuma seferberliğine dönüşmesini ümit ettiğini ve bunun için gayret göstereceklerini ifade etti.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments