Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Kayapınar'dan Konferans

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Kayapınar’dan Konferans

1989 yılından beri, sevgililer sevgilisi, insanlığı Onurlandıran Hz.Muhammed (s.a.v.)’in doğumu münasebetiyle kutlana gelen “Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri”nde 20.04.2013 günü akşamı (AKM)Ayancık Kültür Merkezinde D.İ.B. Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Kayapınar tarafından “Hz. Peygamber ve İnsanlık Onuru” isimli bir Konferans verildi… Konferansa Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Emniyet Müdürü Tuncay Pekin, Türkeli Müftüsü Nazım Keçeci, ilçe daire amir ve memurları ile çok sayıda kadın ve erkek katılarak salon tıklım tıklım doldu.

Konferans ilçe Müftülüğü VHKİ. memuru Recep Ak’ın sunumunda saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Ardından Boyabat Müftülüğü Din Görevlilerinden Abdülkerim Kasım AĞCAKAYA’nın okuduğu Kur’anı Kerim huşu ile dinlendi. İlçe Müftüsü Basri Bektaş, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Ardından, Ortaerkengünez camii İmam Hatibi Mustafa Şahin ve ilahi ekibi tarafından ney ve tef eşliğinde ilahiler seslendirildi. Daha sonra kısa özgeçmişiyle tanıtılarak sahneye davet edilen D.İ.B. Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Kayapınar, ayakta 45 dakika kadar bir konferans verdi.

İlgiyle izlenen konferansdan sonra İlçe Kaymakamı Suat yıldız tarafından Dr. Hüseyin Kayapınar’a günün anlam ve önemini belirten bir hediye takdim edildi. Belediye Başkanı Ayhan Ergün tarafından da ilçe Müftüsü Basri Bektaş’a günün hatırası olarak bir hediye takdim edilmesiyle proğram sona erdi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments